Росіянку судять за репости статей на ЛГБТ-тематику в соцмережах

Росіянку судять за репости статей на ЛГБТ-тематику в соцмережах

17:54,
18 Вересня 2017
1503

Росіянку судять за репости статей на ЛГБТ-тематику в соцмережах

17:54,
18 Вересня 2017
1503
Росіянку судять за репости статей на ЛГБТ-тематику в соцмережах
Росіянку судять за репости статей на ЛГБТ-тематику в соцмережах
Автори:
Російській громадській активістці Євдокії Романовій висунули обвинувачення в гей-пропаганді через репости The Guardian і BuzzFeed.

Про це пише видання Meduza.

27-річна Євдокія Романова є учасницею ЛГБТ-руху «Аверс», міжнародної організації «Молодіжна коаліція за сексуальні та репродуктивні права», фонду молодих феміністок «Фріда» та організації United, що виступає проти расизму. Пані Романова називає себе борцем за громадянські права і підкреслює, що сама не входить до ЛГБТ-спільноту.

26 липня самарську активістку викликали в поліцію. По телефону їй сказали, що хочуть допитати як свідка по одній з кримінальних справ. Коли ж Євдокія Романова прийшла до поліції, їй почали ставити питання про її активність у соціальних мережах: в Facebook та «ВКонтакте».

Того ж дня Романовій висунули звинувачення за «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх з використанням мережі Інтернет». Поліцейські відмовилися чекати на приїзд адвоката й допитували дівчину без нього. Пані Романовій не дозволили  повністю ознайомитися з матеріалами справи.

У вересні, коли її справу передали до районного суду, Євдокії Романовой вдалося з'ясувати, що її обвинувачують за репости в соцмережах. У документах справи згадуються репости посилань на сайт «Молодіжної коаліції за сексуальні та репродуктивні права» й поширення статей про ЛГБТ-рух. Це зокрема текст британського видання The Guardian про проведення в Ірландії референдуму з приводу легалізації одностатевих шлюбів та стаття американського медіа BuzzFeed про проведення в Санкт-Петербурзі виставок про російських ЛГБТ-підлітків. Всього у справі йдеться про п'ять публікацій в соціальних мережах за 2015-2016 роки.

Відповідно до експертиз, всі вони містять «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин». А одна з публікацій спрямована на «формування нетрадиційних сексуальних установок», «створення привабливого образу нетрадиційних сексуальних відносин» та «формування хибного уявлення про соціальне рівноцінність традиційних та нетрадиційних відносин».

Правозахисна організація Amnesty International розпочала кампанію на підтримку Євдокії Романової. Організація підготувала звернення до Генерального прокурора РФ , прокурора Самарської області  та Уповноваженого з прав людини в області з вимогою зняти обвинувачення з активістки й закликом до російські влади скасувати закон про гей-пропаганду та припинити переслідування представників ЛГБТ-спільноти. 

Євдокії Романовій можуть призначити штраф до 100 тисяч російських рублів.

«Мені складно припустити, яким буде рішення. Тема сексуальних відносин, а особливо так званих нетрадиційних відносин в Росії табуйоована, і в таких справах може відбуватися тиск на суд », - говорить пані Романова, яка проте сподівається на виправдальний вирок.

За її словами, її пости в Facebook закриті для всіх, крім друзів, а в друзях у неї лише один користувач - її неповнолітній брат. 

Заборона пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх діє в Росії вже чотири роки. 

Як повідомив юрист правозахисної групи «Агора» Дамір Гайнутдінов, всього з моменту прийняття закону наклали штрафи на 15 російських активістів. У 2016 році в російських судах розглянули 12 справ про гей-пропаганду. У восьми випадках обвинувачених штрафували, причому переважно за репости матеріалів ЗМІ про ЛГБТ або публікацію власних текстів в соцмережах. При цьому російські суди виправдовували деяких обвинувачених, якщо вони супроводжували публікації про ЛГБТ підписом про те, що переглядати їх можуть лише повнолітні.

Нагадаємо, цього року відеохостинг YouTube звинуватили у приховуванні відео від представників ЛГБТ-спільноти.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
ВКонтакте
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду