«Радіо Свобода» позивається до Азербайджану в Європейському суді
«Радіо Свобода» позивається до Азербайджану в Європейському суді
Про це «Радіо свобода» повідомило 14 вересня, а позов було подано ще в червні.
Позов «Радіо свобода» посилається на статті європейської Конвенції про права людини, яку підписав Азербайджан, щодо права на справедливий суд упродовж розумного строку і права на ефективний засіб юридичного захисту через звинувачення, раніше висунуті до медіа Азербайджаном. Баку звинувачував «Радіо Свобода» в податкових порушеннях, які ЗМІ відкидає як безпідставні.
Президент радіостанції Томас Кент заявив, що медіа не змогло домогтися поступу в знятті цих звинувачень через судову систему Азербайджану. «Звинувачення необґрунтовані, і, оскільки Азербайджан перебуває в юрисдикції Європейського суду з прав людини, ми вирішили перенести нашу справу туди», – додав він.
Кримінальне розслідування в Азербайджані тягнеться досі, незважаючи на вимогу азербайджанського законодавства, за якою воно мало бути завершене до кінця 2016 року, заявляє радіо.
Це розслідування «...досі не дало ніяких доказів порушень із боку радіо, але не дає працювати нашому бюро в Баку і створило загрозливу атмосферу для наших журналістів», – каже пан Кент.
Влада Азербайджану після висунення звинувачень проти «Радіо Свобода» примусово закрило його бюро в Баку в грудні 2014 року. Тоді правоохоронці обшукали редакцію азербайджанського бюро та допитали його 12 співпробітників.
У вересні 2015 року суд у Баку визнав винною азербайджанську журналістку-розслідувача Хадіджу Ісмаїлову і засудив її до 7,5 років ув’язнення. Журналістку звинувачували в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності тощо. Вона всі звинувачення відкинула, заявляючи, що вони політично мотивовані і викликані спробами помститися за її репортажі про корупцію в найвищих ешелонах влади Азербайджану і зокрема її президента Ільгама Алієва. Арешт Ісмаїлової на початку 2015 року викликали широкий осуд із боку міжнародних правозахисників і західних урядів. У травні 2016 року Хадіджу Ісмаїлову виправдали та звільнили з в’язниці.