Президент Азербайджану помилував російського блогера
Указ про помилування опублікований на сайті президента 11 вересня і вступає в силу з дня його підписання, повідомляє «Радіо Свобода».
Громадянин Росії й Ізраїлю Олександр Лапшин був екстрадований до Баку із білоруського Мінська, де його затримали в грудні 2016 року на запит Азербайджану. Він увійшов до «чорного списку» влади країни через відвідування сепаратистського регіону Нагірного Карабаху в 2011 і 2012 роках без отримання згоди офіційного Баку і закликах до визнання його самопроголошеної «незалежності», оприлюднених в інтернеті 2016 року.
Проти видачі блогера виступали влади Росії, Ізраїлю та Вірменії.
У кінці липня 2017 року Бакинський суд з тяжких злочинів засудив Лапшина до трьох років позбавлення волі, визнавши його винним у порушенні державного кордону й публічних антидержавних закликах. Олександр Лапшин своєї провини не визнав. Він заявив, що його відвідини Нагірного Карабаху не мали ніякого політичного підґрунтя і він вважає цей регіон частиною Азербайджану. Блогер заявляв також, що не буде оскаржувати вирок і має намір домагатися екстрадиції до Ізраїлю.
Як повідомляє Російська служба BBC, напередодні Лапшин намагався накласти на себе руки, проте в'язничні наглядачі змогли запобігти спробі суїциду.
До «чорного списку» Азербайджану включено понад 600 осіб, зокрема відомих художників, музикантів, журналістів, письменників, блогерів і політиків, які відвідали Карабах, не повідомивши про це азербайджанську владу.
Нагадаємо, цього року азербайджанський блогер Мехман Гусейнов отримав два роки в’язниці за «наклеп» на поліцію.