У Росії заблокували месенджери BlackBerry, Imo та Line

У Росії заблокували месенджери BlackBerry, Imo та Line

22:05,
2 Травня 2017
2156

У Росії заблокували месенджери BlackBerry, Imo та Line

22:05,
2 Травня 2017
2156
У Росії заблокували месенджери BlackBerry, Imo та Line
У Росії заблокували месенджери BlackBerry, Imo та Line
Автори:
Роскомнагляд вніс до списку заборонених ресурсів адреси месенджерів BlackBerry, Imo та Line. До переліку також потрапив аудіовізуальний чат Vchat.

Месенджери, які раніше відмовилися реєструватися у відомстві в статусі розповсюджувачів інформації, були внесені до реєстру заборонених сайтів з поміткою «Restricting». Це означає, що в майбутньому Роскомнагляд буде блокувати всі сервісні IP-адреси і технічні домени сервісів, повідомляє сайт громадського проекту «Роскомсвобода», передає російська служба BBC

Представник Роскомнагляду Вадим Ампелонський підтвердив виданню vc.ru внесення месенджерів до чорного списку. 

«Ми спільно з органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, планомірно наповнюємо реєстр організаторів поширення інформації. Ті, хто не реагує, блокуються», — сказав Ампелонський.

Раніше у квітні 2017 року на аналогічних підставах було заблоковано мобільний додаток Zello. Сервісом-рацією нерідко користувалися активісти, в тому числі далекобійники, під час координації протестних акцій.

Поправки до закону «Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації», розроблені депутатом Іриною Яровою та сенатором Віктором Озеровим, були схвалені в Росії у 2014 році. Документ ввів поняття «організаторів розповсюдження інформації». 

Під ним мається на увазі власник сервісу, який використовується інтернет-користувачами для обміну повідомленнями. Ці сервіси вносять до відповідного реєстру Роскомнагляду. Ухвалений у 2016 році пакет «антитеррористичних» законів вимає від «організатора розповсюдження інформації» з 2018 року зберігати дані про передані користувачами повідомлення протягом півроку і передавати правоохоронним органам ключі для розшифровки повідомлень.

Також нагадуємо, що влітку минулого року Держкорпорація «Ростех» запропонувала створити єдиний центр зберігання даних, які оператори та «організатори розповсюдження інформації» зобов’язані записувати відповідно до «пакету Ярової».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
РИА Новости
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду