У Росії почали блокувати Wikipedia

У Росії почали блокувати Wikipedia

09:50,
25 Серпня 2015
3101

У Росії почали блокувати Wikipedia

09:50,
25 Серпня 2015
3101
У Росії почали блокувати Wikipedia
У Росії почали блокувати Wikipedia
Автори:
Російські користувачі різних провайдерів інтернету повідомляють у Twitter про початок повного блокування сайту «Вікіпедії» після незадоволеної вимоги Роскомнадзора про обмеження доступу до статті під назвою «Чарас» з інформацією про наркотичні речовини.

Про це повідомляє телеканал Дождь

Напередодні Wikipedia відмовилася виконувати рекомендації Роскомнагляду видалити матеріал з енциклопедії і ухвалене раніше рішення суду в селі Чорний Яр (Астраханська область, Росія), який заборонив цю статтю до поширення в Росії. Наразі Wikipedia та її російськомовний сегмент використовують захищене протокольне розширення https, що технічно ускладнює можливість блокування окремої статті сервісу провайдерами. 

При цьому, мобільна версія «Вікіпедії» розташована за іншою IP-адресою, і під блокування поки не потрапляє.

Після попереджння про неминуче блокування російськомовний розділ «Вікіпедії» розмістив на головній сторінці посилання на статтю про способи обійти блокування за допомогою Tor, відкритих проксі чи виділених серверів. Також, для того, щоби обійти заборону, на ресурсі вирішили змінити адресу статті. 

Раніше директор російського підрозділу Wikipedia Володимир Медейко пояснив, що якщо факт блокування відбудеться, то російські користувачі не залишаться без звичної для них інтернет-енциклопедії, оскільки «є багато способів прочитати заблоковані сайти».

Онлайн-енциклопедія має намір оскаржити рішення Роскомнагляду.

Нагадуємо, що у червні 2015 року міжнародна некомерційна організація Wikimedia оголосила про перехід всіх своїх ресурсів (включно з Wikipedia) на захищений протокол HTTPS. Опція доступу до ресурсів Wikimedia з допомогою HTTPS була доступна і раніше. Однак тепер це налаштування стане дефолтним. Підготовка до переходу всіх ресурсів на новий протокол зайняла деякий час і вимагає змін не тільки в коді, але і в апаратному забезпеченні, тобто «залізі» серверів.

Учора, 24 серпня, «Телекритика» повідомляла, що Роскомнагляд може повністю заблокувати інтернет-енциклопедію Wikipedia через те, що керівництво ресурсу відмовилося підкоритися російському законодавству і не стало видаляти зі сторінки російськомовної версії інтернет-ресурсу статтю «Чарас», присвячену наркотику з конопель, аргументувавши це тим, що основу статті складають матеріали ООН та академічні джерела.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
digit.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду