У США ініціюють реорганізацію органів іномовлення

У США ініціюють реорганізацію органів іномовлення

18:42,
16 Грудня 2016
2060

У США ініціюють реорганізацію органів іномовлення

18:42,
16 Грудня 2016
2060
У США ініціюють реорганізацію органів іномовлення
У США ініціюють реорганізацію органів іномовлення
Автори:
Конгрес США прийняв законопроект про оборонний бюджет, який серед іншого передбачає і реорганізацію американських державних органів іномовлення.

Законопроект передбачає реструктуризацію керівництва Ради керуючих з питань мовлення (BBG, Broadcasting Board of Governors) - відомства, яке відповідає за «Голос Америки» та інші ЗМІ, частина з яких існують у формі приватних корпорацій, що фінансуються державою.

Комісію з дев'яти членів обох партій, яка здійснює нагляд за діяльністю BBG, замінить більш вузький за складом консультативний орган без права прийняття рішень. Повноваження комісії будуть передані новому виконавчому директору.

Серед плюсів реформи - зміни дозволять прискорити роботу і позбутися від працюючої за сумісництвом комісії, яку давно критикували за неефективність, серед мінусів - під ризик потрапить незалежність роботи державних медіа, оскільки комісія є свого роду бар'єром між журналістами BBG і політичним істеблішментом.

Кандидатуру виконавчого директора щодо іномовлення буде затверджувати Сенат, який контролюють республіканці. Особливо великий вплив виконавчий директор матиме на такі органи мовлення, як «Радіо Вільна Азія», «Радіо Вільна Європа» та Middle East Broadcasting Networks. Зокрема, виконавчий директор матиме повноваження щодо консолідації цих органів в нову корпорацію, звільнення і найм їх керівників, а також переведення коштів з бюджету однієї організації в іншу.

Деякі ЗМІ припускають, що в зв'язку з цими перестановками органи іномовлення, в тому числі «Голос Америки», перетворяться в рупор обраного президента Дональда Трампа.

«Обраний президент Дональд Трамп матиме змогу призначити будь-якого пропагандиста на власний вибір керувати тим, як «Голос Америки» позиціонуватиме у своїх новинах США, чи як у новинах Radio Free Europe/Radio Liberty висвітлюватиметься Росія. Якщо ціль Конгресу була позмагатися з Кремлем, то він має усі шанси перемогти», - написав The Washington Post у своїй колонці.

Водночас чинний глава BBG Джон Ленсінг вважає, що відомство все ще зберігає незалежність. В листі своїм співробітникам він наголосив на тому, наскільки важливим є збереження журналістської незалежності та репутації по всьому світу.

Нагадаємо, в 2011 році аудиторія мовників, що входять до структури Ради керуючих іномовленням ( Broadcasting Board of Governors), досягла рекордного обсягу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Center of public democracy
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду