Команда Etalab із десяти людей за допомогою відкритих даних модернізує французький уряд – TechCrunch
Команда Etalab із десяти людей за допомогою відкритих даних модернізує французький уряд – TechCrunch
Перша версія Data.gouv.fr була гігантським сховищем, що накопичувало стільки даних, скільки було можливо. Однак поставало питання, чи пошукова машина здатна віднайти те, що шукає користувач, пише techcrunch.com.
«Ми хотіли створити стабільний та масштабний рух відкритих даних. Мислили як стартап», – каже директор Etalab Анрі Вердьє (Henri Verdier).
За його словами, багато хто сподівався, що Etalab поширюватиме більше даних. Однак команда вирішила, що в довгостроковій перспективі це неефективно.
«Нас десятеро, і у нас є бюджет лише для веб-сайту. Ми не можемо переробити всі інформаційні системи Франції, – пояснює Вердьє. – Тому попросили open data-активістів організувати брейнстормінг-сесії, хакатони та інше, щоб зрозуміти яким Data.gouv.fr має бути».
Команда Etalab пояснює: ключовим для них було те, що сирих даних людям недостатньо для зручного користування. Для прикладу наводиться ресурс Slate.fr. Він використовує дані міністерства спорту й наносить їх на карту, щоб показати, де футбол чи теніс є більш популярними. Зараз на цьому ресурсі можна знайти статтю, що пересилає до Data.gouv.fr, а не першоджерела.
«Рух open data демонструє сучасність держави», – каже директор Etalab. Команда під час роботи міркувала про три важливі ідеї: стимулювання покращення та прозорості демократії, модернізація держави, а також створення позитивних економічних факторів.
За словами Вердьє, їхній сайт частково долучився до кожної із цих речей.
Щодо організації їхньої роботи, керівник проекту сказав, що призначення на директором проекту підприємця було хорошою ідеєю. Таким чином, була створена маленька команда із дуже практичними цілями.
Анрі Вердьє очолив Etalab у січні 2013 року. Раніше він був відомий як співзасновник Cap Digital, засновник MFG Labs та співавтор книги про стратегії платформ.
Нагадаємо, що відкриті дані – це ідея, що передбачає вільний доступ будь-кого до вільних даних, а також вільне користування ними без жодних copyright-заборон. Термін «відкриті дані» (open data) став широко використовуватися через кілька успішних урядових платформ, таких як Data.gov і Data.gov.uk.