Apple виграла суд у ФБР щодо зламу телефона
Про це пише BBC.
Позов був поданий ще в жовтні - за кілька місяців до гучного скандалу, що розгорівся нещодавно в Каліфорнії навколо аналогічної справи - про злам iPhone «бернардінського стрільця».
Слідчі вимагали зобов'язати компанію допомогти отримати доступ до збереженої в телефоні інформації.
Але суддя відзначив, що чинне законодавство не зобов'язує Apple виконувати вимоги ФБР проти своєї волі, і позов відхилили в повному обсязі.
Міністерство юстиції США пообіцяло оскаржити рішення.
Постанова нью-йоркського суду формально не може вважатися прецедентом при розгляді скарги Apple на рішення каліфорнійського суду. Але ЗМІ вважають, що це все одно дає компанії певну перевагу.
Протистояння Apple і ФБР в Каліфорнії пов'язано зі стріляниною, яку влаштував Саїд Фарук у місті Сан-Бернардіно.
16 лютого суд зобов'язав компанію надати необхідні інструменти для отримання доступу до даних, що зберігаються в телефоні одного із злочинців, які у грудні 2015 року відкрили вогонь у медичному центрі для людей з обмеженими можливостями міста Сан-Бернардіно. В результаті збройного нападу 14 осіб загинули і 17 отримали поранення.
Від Apple вимагають створити програмне забезпечення, що автоматично вимикає функцію захисту-знищення даних в разі, якщо 10 разів вводили невірний пароль. Натомість у самій корпорації вважають, що таке програмне забезпечення уможливить втручання в приватну сферу та поставить хрест на захисті персональних даних.
На бік технологічного концерну в суперечці з американською владою вже стали Facebook, WhatsApp, Twitter та Google.
Як писав MediaSapiens, cенатори США розглядають законопроект, що передбачає штрафи для технологічних підприємств за відмову співпрацювати з владою у питанні передачі даних користувачів.