Спецслужби ФРН зайнялися розслідуванням російської пропаганди

Спецслужби ФРН зайнялися розслідуванням російської пропаганди

10:50,
19 Лютого 2016
1339

Спецслужби ФРН зайнялися розслідуванням російської пропаганди

10:50,
19 Лютого 2016
1339
Спецслужби ФРН зайнялися розслідуванням російської пропаганди
Спецслужби ФРН зайнялися розслідуванням російської пропаганди
Автори:
Німецька розвідслужба BND і Федеральне відомство з охорони конституції за дорученням уряду ФРН перевіряють, чи не вдається Росія до методів радянського КДБ з метою вплинути на політичні дебати і громадську думку в Німеччині.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на газету Süddeutsche Zeitung, а також телеканали WDR і NDR.

Йдеться про методи дезінформації, які в роки холодної війни називалися «активними заходами».

Офіційно уряд ФРН відмовився прокоментувати це повідомлення, проте Süddeutsche Zeitung зазначає, що результатів перевірки з великим інтересом очікують і відомство федерального канцлера, і особисто канцлер Ангела Меркель, і весь зовнішньополітичний апарат в Берліні.

Як зазначає газета, зовнішньополітична служба ЄС з 28 жовтня минулого року публікує щотижневі звіти про російську дезінформацію. Протягом останніх тижнів з'являється все більше вказівок на те, що Росія прагне цілеспрямовано впливати на Німеччину. Особливо уряди східноєвропейських країн раз у раз заявляють, що Москва прицільно використовує державні ЗМІ, щоб сіяти розбрат між європейцями.

Нині, однак, питання ставиться ширше: чи не є часто гротескні перебільшення в російських державних ЗМІ, наприклад порівняння подій новорічної ночі в Кельні з «кришталевою ніччю» часів націонал-соціалізму, спробою послабити федерального канцлера?

«Ми хочемо знати, чи не стоїть за цим якась концепція», - сказало одне з джерел, близьких до розслідування.

На думку експертів з Росії, мова тут йде не про окремі «уколи», а про систематичну дестабілізацію Німеччини, яка вважається надійною опорою західної спільноти.

«Якщо хтось бажає створити нову систему в Європі, то він повинен взятися за Німеччину і її канцлера», - пояснив високопоставлений німецький чиновник.

Як писав MediaSapiens, у своїх офіційних документах Європейський союз розпочав відкрито вказувати про присутність російських військ на сході Україні. За словами оглядача видання Ендрю Ретман, вперше про це було написано у вівторок в Офіційному журналі ЄС. У повідомленні про внесення до «чорного списку» заступника міністра оборони Росії Анатолія Антонова вказано – «за участь у підтримці розміщення російських військ в Україні». Така ж причина внесення до списку і першого заступника міністра оборони Росії Аркадія Бахіна.

Deutsche Welle
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду