Влада Херсонщини сподівається, що новий передавач відновить українське мовлення в області

Влада Херсонщини сподівається, що новий передавач відновить українське мовлення в області

12:51,
18 Січня 2016
1669

Влада Херсонщини сподівається, що новий передавач відновить українське мовлення в області

12:51,
18 Січня 2016
1669
Влада Херсонщини сподівається, що новий передавач відновить українське мовлення в області
Влада Херсонщини сподівається, що новий передавач відновить українське мовлення в області
Автори:
Херсонську область включили в проект постанови Кабінету Міністрів України, як область, яка потребує в найближчий час встановлення нового 5кВ-передавача, а також виділення коштів на його оснащення (антено-фідерної системи). Передавач для Херсонщини буде наданий Міністерством інформаційної політики України з числа тих, що були отримані в якості допомоги з-за кордону.

Про це повідомила директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської облдержадміністрації (ОДА) Ольга Савенко, йдеться у новині на сайті ОДА.

За її словами, Херсонська облдержадміністрація уже другий рік працює над вирішення проблеми відновлення українського мовлення на території області, яка виникла після анексії Криму Росією. З телевежі, яка знаходиться в окупованому Росією Красноперекопську (АР Крим) на суттєву частину Херсонської області мовлять російські та кримські телеканали. Мовлення здійснюється за допомогою передавача, що залишився на території анексованого Криму.

Ольга Савенко додала, що встановлення нового передавача буде перший суттєвим кроком на шляху до того, щоб на території районів Херсонщини, які межують з тимчасово окупованим Кримом, було відновлене українське мовлення. «Це тільки перший крок, робота для відновлення українського мовлення та посилення сигналу буде продовжуватися», - зазначила чиновниця.

За її словами, наступним кроком буде ініціювання прорахунку частоти і надання можливості участі в конкурсі на право додатково мовити на території області українським каналам.

«За попередньою інформацією, яку я отримала минулого тижня під час візиту до Києва саме з цього питання,  при спілкуванні з членом Національної ради телебачення і радіомовлення Сергієм Косинським, подібний прорахунок відбудеться найближчим часом, відразу після виходу постанови КМУ.  Херсонщина вже не вперше піднімає  питання інформаційного відновлення, тільки за часів моєї роботи в ОДА листів , звернень та перемовин проведено чимало», - підкреслила Ольга Савенко.

Водночас вона наголосила на важливості привабливого та сучасного контенту в українському мовленні. «Адже саме якісний продукт приваблює глядачів. Наша перевага – правдива інформація в новинах, але ж телеіндустрія складається не тільки з новин, і люди перемикають канали ще й задля перегляду фільмів, шоу програм та таке інше. Тому в спілкуванні  з заступником міністра інформаційної політики Тетяною Поповою ми порозумілися в тому, що питання професійного та привабливого контенту має бути пріоритетним на рівні держави в цілому», - підкреслила вона. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося про трансляцію російських телеканалів в окремих районах Херсонської, Харківської, Сумської, Запорізької, Чернігівської і Волинської областей, а на також на території Луганської і Донецької областей. Частину проблем з українським мовленням Міністерство інформаційної політики намагається вирішити встановленням додаткових передавачів, наданих Польщею та Литвою.

Зокрема, голова Херсонської обласної держадміністрації (ОДА) Андрій Путилов заявляв, що занепокоєний трансляцією російських каналів на території області вздовж адмінкордону з окупованим Росією Кримом. Про це він сказав під час засідання Кабінету міністрів. За словами Андрія Путилова, трансляція російських каналів ведеться у шести районах Херсонщини.

Фото: mydim.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду