Прес-служба Президента вибачилася за інцидент з відмовою в акредитації журналісту Gorlovka.ua

Прес-служба Президента вибачилася за інцидент з відмовою в акредитації журналісту Gorlovka.ua

14:31,
14 Січня 2016
2566

Прес-служба Президента вибачилася за інцидент з відмовою в акредитації журналісту Gorlovka.ua

14:31,
14 Січня 2016
2566
Прес-служба Президента вибачилася за інцидент з відмовою в акредитації журналісту Gorlovka.ua
Прес-служба Президента вибачилася за інцидент з відмовою в акредитації журналісту Gorlovka.ua
Автори:
Прес-служба Адміністрації Президента України вибачилася перед журналістом видання Gorlovka.ua, якого не хотіла акредитовувати на прес-конференцію Президента України Петра Порошенка 14 січня, та зрештою акредитувала його на захід. Про це MediaSapiens повідомив керівник департаменту прес-служби Адміністрації Президента Андрій Жигулін.

13 січня видавець-редактор сайту Gorlovka.ua Олександр Білінський повідомив у Facebook, що йому відмовили в акредитації на прес-конференцію Президента України Петра Порошенка, оскільки сайт Gorlovka.ua не є засобом масової інформації.

Пан Білінський виклав запис своєї розмови зі співробітником прес-служби Адміністрації Президента Костянтином Саділовим, зі слів якого випливало, що акредитуватися на прес-конференцію можуть лише представники зареєстрованих ЗМІ – телеканалів, радіостанцій, газет, журналів та інформаційних агентств. На переконання співробітника прес-служби АП, якщо інтернет-видання хоче бути ЗМІ, воно має реєструватися як інформаційне агентство, інакше воно є просто блогом.

Пан Білінський обурився ситуацією та заявив, що «в Адміністрації Президента України живуть за законами 16 січня 2014 року авторства втікачів Януковича і Ко».

Голова правління громадської організації «Телекритика» Наталія Лигачова, коментуючи описаний паном Білінським інцидент, заявила у Facebook, що співробітник АП, який займався акредитацією ЗМІ на прес-конференцію Президента, має бути звільнений, а Адміністрація Президента має принести публічні вибачення всім журналістам.

Після цього прес-секретар Президента України Святослав Цеголко повідомив пані Лигачовій, що в прес-службі АП не було вказівки перешкоджати акредитації інтернет-видань та пообіцяв публічні вибачення.

14 січня керівник департаменту прес-служби Адміністрації Президента України Андрій Жигулін повідомив редакцію MediaSapiens, що Олександру Білінському були принесені вибачення за інцидент і його було акредитовано на прес-конференцію глави держави. Наводимо коментар пана Жигуліна:

«Одразу після того, як в соцмережах був оприлюднений запис розмови співробітника прес-служби з представником сайту Gorlovka.ua, мною та Святославом Цеголко було проведене службове розслідування зі з'ясуванням усіх обставин розмови, за підсумками якої К. Саділов отримав догану за неетичну поведінку під час здійснення акредитації.

У ході розгляду зазначеної ситуації з’ясувалося, що спочатку зазначене видання просили акредитувати представники іншого інтернет-видання, а саме "Грушевського, 5", на що отримали відповідь про те, що акредитація відбувається на основі особистого звернення ЗМІ до прес-служби або на підставі листа від редакції, який підтверджує приналежність особи до зазначеного ресурсу.

Після того, за 20 хвилин (що випливає з розвитку подій), О. Білинським був здійснений дзвінок до прес-служби, під час якого вівся запис розмови. Варто зазначити, що навіть в оприлюдненому записі немає відмови співрозмовнику в допуску на прес-конференцію Президента.

З’ясувавши всі обставини, співробітник прес-служби зателефонував Олександру Білинському і приніс вибачення за даний інцидент, а також повідомив про те, що видання Gorlovka.ua включене до списку акредитованих журналістів».

Андрій Жигулін також запропонував експертам ГО «Телекритика» допомогти розробити сучасні правила акредитації журналістів в умовах гібридної війни, яку здійснює зовнішній агресор.

Інцидент з проблематичною акредитацією представника Gorlovka.ua на прес-конференцію глави держави вкотре показав проблему ідентифікації журналістів в Україні, особливо представників інтернет-видань, а також представників телевізійних продакшнів (адже журналісти телеканалів працевлаштовані не в ЗМІ, а в продакшнах). Медійні громадські організації планують на основі інциденту з Gorlovka.ua продумати рекомендації для державних органів і журналістів, та, можливо, напрацювати зміни до законодавства.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
glavcom.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду