Кіровоградські журналісти сумніваються у законності введення владою пропускного режиму для ЗМІ
Кіровоградські журналісти сумніваються у законності введення владою пропускного режиму для ЗМІ
Про це MediaSapiens повідомили в НСЖУ.
Кіровоградська облради та Кіровоградська ОДА входять до переліку державних органів, які підлягають безоплатній охороні Національною гвардією згідно з постановою Кабміну від 25 листопада 2015 року № 971 «Про затвердження переліку органів державної влади, що підлягають безоплатній охороні Національною гвардією». У будівлі облради та ОДА було встановлено спеціальний пропускний режим, згідного якого журналісти можуть потрапити до приміщень ради і держадміністрації тільки за наявності посвідчень. Водночас, як зазначає обласна організація НСЖУ, вказана постанова Кабміну не передбачає таких вимог щодо журналістів.
«Згідно пояснень профільного управління ОДА такий спецрежим передбачений постановою КМУ від 18 грудня 2013 року №939, однак чомусь не вводився до цього часу. Думаємо, що дехто традиційно «перевищив свої повноваження»», - йдеться у зверненні обласної організації НСЖУ до керівництва Спілки.
Кіровоградські журналісти просять НСЖУ звернутися до Кабінету міністрів України з вимогою роз’яснень, який порядок допуску журналістів до органів місцевого самоврядування та місцевих органів державної передбачають вказані постанови, та чи не є встановлення спецрежиму доступу до них порушенням Конституції України.
Нагадаємо, у Маріупольській міськраді (Донецька область) депутати хочуть зробити допуск журналістів на засідання міської ради можливим лише з акредитації, а за «спотворення інформації» співробітник ЗМІ буде позбавлений права бути присутнім на сесії міськради. Такі норми включені до проекту Регламенту Маріупольської міської ради VII скликання.
Миколаївська міська рада планує обмежити доступ журналістів на сесії міськради, закріпивши у регламенті норми про обов’язкову акредитацію за 48 годин і обмеження присутності на сесії представників одного ЗМІ.
16 грудня на сайті Запорізької міської ради з’явилось повідомлення для ЗМІ, у якому журналістів запрошували акредитуватись на пленарне засідання міськради 17 грудня. Прес-секретар мера Запоріжжя Володимира Буряка Ольга Мєшок, яка займається акредитацією журналістів на сесію, заявила, що таке обмеження введене, «щоб усі, хто дійсно є журналістами, могли нормально працювати, і від сторонніх ЗМІ не приходило по десятку чоловік».
17 грудня прес-служба Херсонської міської ради попередила журналістів, що під час сесій міської ради підходити до місця розміщення депутатів їм заборонено Регламентом.