Створено Східноукраїнську медійну раду, яка виступає за державну підтримку українських ЗМІ в регіоні

Створено Східноукраїнську медійну раду, яка виступає за державну підтримку українських ЗМІ в регіоні

13:06,
9 Грудня 2015
1632

Створено Східноукраїнську медійну раду, яка виступає за державну підтримку українських ЗМІ в регіоні

13:06,
9 Грудня 2015
1632
Створено Східноукраїнську медійну раду, яка виступає за державну підтримку українських ЗМІ в регіоні
Створено Східноукраїнську медійну раду, яка виступає за державну підтримку українських ЗМІ в регіоні
Автори:
Учасники круглого столу «Про необхідність державної підтримки українських ЗМІ на сході України» ініціювали створення Східноукраїнської медійної ради (СУМР). Мета організації - сприяння формуванню якісної державної інформаційної політики в регіоні.

Про це повідомляє сайт Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Проведення круглого столу «Про необхідність державної підтримки українських ЗМІ на сході України», який відбувся 8 грудня у Києві, ініціювала низка журналістів з Харківщини. Роман Черемський, який пробув у полоні «ЛНР» 133 дні,  заявив про критичну ситуацію, що склалася в медіапросторі східних областей України. За його словами, місцеві медіа практично не впливають на формування громадської думки на державницьких засадах. З огляду на ситуацію, що склалася, журналіст Владислав Проненко вніс пропозицію щодо створення Східноукраїнської медійної ради, яка має на меті сприяння формуванню дієвої інформаційної політики в східній Україні.

Відповідальний секретар Харківської обласної організації НСЖУ Микола Десятников запропонував створити моніторингову групу для визначення та аналізу небезпек у медійному просторі для української державності в Харківській, Донецькій та Луганській областях. Він також запропонував долучити до роботи Східноукраїнської медійної ради фахівців медійної галузі, зокрема з ведення інформаційної війни, пропаганди і контрпропаганди.

Учасники круглого столу також підкреслили, що українські медіа не зможуть функціонувати в східні Україні як підприємницькі структури щонайменше ще п’ять років. Окремо наголошено на відсутності медіаринку як такого в Харківській області: на думку учасників круглого столу, комерційні ЗМІ виживають винятково за рахунок «джинси» та замовних матеріалів. За їх словами, подібна ситуація спостерігається і в інших областях східної України. Учасники круглого столу ухвалили віднести питання державної підтримки повноцінного функціонування проукраїнських ЗМІ до одного з першочергових завдань національної безпеки і оборони України.

На круглому столі було ухвалено:

-для сприяння формування якісної державної інформаційної політики створити Східноукраїнську медійну раду (СУМР) з учасників круглого столу;

- запропонувати долучитися до СУМР фахівцям українського медійного простору;

-одним з напрямків роботи СУМР визначити розробку пропозицій щодо вдосконалення законодавства, котре стосується медійної галузі;

-створити моніторингову групу в СУМР для збору та аналізу матеріалів, котрі мають приховане або відверте антидержавне спрямування;

-звернути особливу увагу Президента України, уряду та РНБО на конечну необхідність державної підтримки проукраїнських ЗМІ на сході України як фінансової, так і організаційної.

Круглий стіл проходив у Міністерстві інформаційної політики.

Нагадаємо, черкаський правозахисник Валерій Макеєв випустив книгу «100 днів полону» про перебування в полоні терористів «ЛНР» разом з харківським журналістом Романом Черемським.  Журналіст Роман Черемський на презентації наголосив, що терористи, які контролюють ситуацію у так званих «ЛНР» і «ДНР», розглядають журналістів винятково як солдатів ідеологічного фронту, тому українські медійників на окупованих територіях частіше за все чекає полон та жорстоке поводження.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: ua.korrespondent.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду