«Воля» готова підписати запропонований Нацрадою саморегуляційний Кодекс мовлення

«Воля» готова підписати запропонований Нацрадою саморегуляційний Кодекс мовлення

11:50,
1 Грудня 2015
1839

«Воля» готова підписати запропонований Нацрадою саморегуляційний Кодекс мовлення

11:50,
1 Грудня 2015
1839
«Воля» готова підписати запропонований Нацрадою саморегуляційний Кодекс мовлення
«Воля» готова підписати запропонований Нацрадою саморегуляційний Кодекс мовлення
Автори:
Провайдер програмної послуги «Воля» оголосив про підтримку ініціативи Національної ради з питань телебачення і радіомовлення впровадити механізми саморегулювання у сфері інформаційної діяльності й заявив про готовність підписати запропонований нею проект Кодексу мовлення. Про це йдеться в повідомленні компанії.

«Ми схвалюємо ідею розвитку саморегулювання на ринку телебачення і радіомовлення, спрощення діяльності його суб'єктів, а також формування в галузі єдиного підходу до норм законодавства України. Саме тому наша компанія підтримує ініціативу Національної ради, яка сприяє реалізації на практиці механізмів саморегулювання», − зазначила директор з маркетингу компанії «Воля» Вікторія Цомая.

Нагадаємо, 12 листопада Нацрада прийняла рішення розмістити на своєму офіційному веб-сайті проект Кодексу мовлення та запропонувати суб’єктам інформаційної діяльності його підписати. При розробці проекту Кодексу мовлення співробітники Нацради керувалися подібними кодексами Великої Британії, Норвегії, Польщі та Швеції.

17 листопада Нацрада оприлюднила на своєму сайті проект саморегуляційного Кодексу мовлення, який запропонувала підписати мовникам.

Запропонований Нацрадою проект Кодексу мовлення проголошує такі принципи телерадіомовлення, як уникнення мови ненависті, справедливість, неупередженість і збалансованість інформації, уникнення розповсюдження неправдивої та недостовірної інформації, недоторканність приватного життя, забезпечення права на відповідь, уникнення програм, які можуть виправдати або спонукати до скоєння злочину, насильства, єдині підходи до трансляції порнографії та еротики, застереження глядачів спеціальними позначками.

Проект Кодексу мовлення також регулює питання мовлення в дні жалоби та дні пам’яті, змісту релігійних програм, висвітлення судових процесів, створення програм з урахуванням інтересів та прав дітей і молоді, спонсорства.

У проекті Кодексу мовлення додатково акцентовано на обов’язку мовників зберігати записи програм і передач протягом 14 днів, а якщо є запит на ці записи – то зберігати їх до вирішення питання по суті; на обов’язку мовників надавати інформацію про свою структуру власності і кінцевих власників; а також на праві Нацради перевіряти мовників і застосовувати санкції.

Завантажити проект Кодексу мовлення можна тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду