Незалежній медіа-профспілці України виповнилося 11 років
Саме цього дня 11 років тому, нагадав голова НМПУ Юрій Луканов, відбувся установчий з’їзд профспілкової організації, яка об’єднала журналістів. Тоді ж журналісти підтримали маніфест проти цензури. Незабаром почалася помаранчева революція, яку великою мірою стимулювали протести медійної спільноти.
Біля витоків медіа-профспілки були й представники ГО «Телекритика».
Про свої досягнення за 11 років діяльності НМПУ нагадала на своєму офіційному сайті.
«За час свого існування медіа-профспілка стала структурованою організацією, яка комплексно захищає права журналістів. Вона виграла десятки справ у судах. Вона була ключовим організатором акцій протесту проти так званого “закону про наклеп”, проти побиття журналістів Ольги Снісарчук і Влада Соделя, після чого нападники були засуджені до різних термінів покарання», - йдеться в повідомленні.
З початком військових дій проти України медіа-профспілка разом з партнерами організувала Об’єднаний центр допомоги журналістам, який надавав матеріальну і психологічну підтримку тим колегам, які виїхали з окупованих території або постраждали під час Майдану і військових дій.
Кілька тренерів, які отримали сертифікат Міжнародної федерації журналістів, провели десятки семінарів з безпеки роботи в гарячих точках, що допомогло медійникам уникати невиправданого ризику на війні і, можливо, зберегло їхнє здоров’я і навіть життя, наголошує НМПУ.
Медіа-профспілка також стала членом Міжнародної і Європейської федерації журналістів, що допомагає їй ефективніше представляти права українських журналістів на міжнародній арені.
«Ми не збираємося зупинятися на досягнутому, ми будемо далі розвивати організацію», - зазначив Юрій Луканов.