У лютому теленовини приділили правлячій коаліції у два рази більше уваги, ніж опозиції - моніторинг АУП

00:00,
6 Березня 2014
1287

У лютому теленовини приділили правлячій коаліції у два рази більше уваги, ніж опозиції - моніторинг АУП

00:00,
6 Березня 2014
1287
У лютому теленовини  приділили  правлячій коаліції у два рази більше уваги, ніж опозиції - моніторинг АУП
У новинних випусках 10-15 лютого позитивні оцінки найчастіше лунали на адресу опозиції, спостерігався  баланс синхрону між Партією Регіонів і Батьківщиною. Повідомлень з декількома точками зору найбільше на 1+1, найменше – на Новому каналі – 0%.

Академія Української преси представила результати моніторингу теленовин за лютий 2014 року (10-15 лютого). Дослідження здійснювалося за участі вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів – «Інтера», «1+1», Нового каналу, «України», СТБ, ICTV, Першого національного та TVi.

У другий тиждень лютого 39% повідомлень новинних програм стосувалися політичних подій в Україні (у грудні 64%, у листопаді 21%, у вересні 13%, у червні 23%, у травні 25%, у квітні 26%). Найбільше їх на Новому каналі – 56%, найменше – на ТРК «Україна» - 29%.

Дотримання стандарту балансу думок нижче, ніж у грудні: у лютому 15% повідомлень були з декількома точками зору, у грудні – 18% (у листопаді – 20%, вересні – 16%). Повідомлень з декількома точками зору найбільше на 1+1 – 27%.

Найчастіше  з декількома точками зору подавались повідомлення про такі події: акції в підтримку Майдану, суботник на Хрещатику, затримання і суди над майданівцями.  

Серед політичних інститутів найчастіше згадуються силові відомства – 27% (у грудні 40%, у листопаді 23%). Сумнівні та негативні оцінки найчастіше адресовані Судовій системі – 24% (у грудні Кабінету міністрів – 47%, у листопаді місцевим органам влади – 19%, у вересні Конституційному суду – 50%).

Лідером  уваги до політичних партій і громадських організацій в новинах лютого є Опозиція в цілому (12,4%).

Позитивні та нейтральні оцінки найчастіше давалися Опозиції в цілому (10%) та ВО «Батьківщина»– 9%. Серед нових політичних гравців з’явились такі сили як Самооборона Майдану, Антимайдан, Правий сектор, Євромайдан, Афганці, Штаб національного спротиву, Рада Майдану.

Серед політичних персон найбільшу увагу новинні програми приділили В.Януковичу (16%) та А.Яценюку (6%) (у грудні В.Януковичу – 24%, М.Азарову – 14%, у листопаді В.Януковичу – 17%, Ю.Тимошенко – 13%, у вересні В.Януковичу – 6%, М.Азарову – 5%, Ю.Тимошенко – 3%.

У сумнівно-негативному контексті найчастіше повідомлялося про В.Захарченко (50%) та В.Сивковича (40%).

31% усіх згадувань про політиків – це про представників ПР (у грудні 35%), 19% про представників Батьківщини (у грудні 15%), 11% – про активістів Майдану.

В цілому у лютому увага до представників правлячої коаліції у 2 рази більша за увагу до представників опозиції – 57% й 29% відповідно (у грудні у 2.1 рази, у листопаді у 1.6). Серед “Інших” (14%), 61% - це структури та активісти Майдану.

Вищі позиції в рейтингу синхрону займають представники влади (Янукович В. - 455 сек., Пшонка В.- 303 сек., Арбузов С. - 199 сек., Рибак В.- 190 сек.), від опозиції - Яценюк А. (314 сек.) Також у ньому презентовані активісти Майдану (Андрійко Р., Булатов Д., Мусій О., Руслана).  (Синхрон М. Томенка та Ю. Левченка – дані тільки телеканалу ТВі).  

Загалом  у лютому частка синхрону представників влади у 1.6 рази рази більша частки синхрону представників опозиції – 46% проти 29% (у грудні минулого року у 3.1 рази, у листопаді у 1.6, вересні у 4.3 рази). Найбільше синхрону влади подавав Перший національний – 98%, Україна – 70%, Інтер – 67%.

Серед “Інших” (25%) – 81% представників Майдану.

Загальний синхрон Партії регіонів склав 28%, а партії Батьківщина – 24%, 2% у Свободи, та 21%  у Майдана. Найбільше частка синхрону Партії регіонів на Першому національному – 56%, Інтері та Україні – по 42 %. На ТВі – найменша, лише 6%. У той же час ТВі подав найбільшу частку синхрону опозиції – 46%.

Аналіз теленовин восьми провідних телеканалів України в лютому 2014 р. є частиною постійнодіючого моніторингу медіа, який Академія Української преси здійснює з 2002 року. Одним з фундаторів дослідження є Міжнародний фонд "Відродження".

Презентоване дослідження здійснювалося АУП за участі вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів – «Інтера», «1+1», Нового каналу, «України», СТБ, ICTV, Першого національного та TVi.

Проведення дослідження стало можливим завдяки Програмі У-медіа.

Проведення заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу. Інформація, представлена на семінарі, є відповідальністю Академії Української Преси та не обов’язково відображає точки зору Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз Нетворк.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: ТСН
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду