У Росії передумали блокувати Wikipedia

У Росії передумали блокувати Wikipedia

12:20,
25 Серпня 2015
2523

У Росії передумали блокувати Wikipedia

12:20,
25 Серпня 2015
2523
У Росії передумали блокувати Wikipedia
У Росії передумали блокувати Wikipedia
Автори:
Роскомнагляд виключив заборонену раніше судом статтю Вікіпедії із «чорного списку».

Про це повідомляється на сайті відомства. 

«Рішення Чорноярського суду Астраханської області щодо інтернет-енциклопедії «Вікіпедія» виконано. Інформацію, визнану судом забороненою, відредаговано. Стаття про наркотичну речовину «чарас», що міститься зараз у Вікіпедії, згідно з експертними висновками ФСКН Росії, не порушує вимог законодавства. Вказане у цьому рішенні суду посилання вилучене з Єдиного реєстру забороненої інформації», - йдеться у повідомленні.

Сьогодні ранком почали з’являтися повідомлення про повне блокування ресурсу в Росії.

Також нагадуємо, що Wikipedia відмовилася виконувати рекомендації Роскомнагляду видалити матеріал з енциклопедії і ухвалене раніше рішення суду в селі Чорний Яр (Астраханська область, Росія), який заборонив цю статтю до поширення в Росії. 

Наразі Wikipedia та її російськомовний сегмент використовують захищене протокольне розширення https, що технічно ускладнює можливість блокування окремої статті сервісу провайдерами. 

Після попереджння про неминуче блокування російськомовний розділ «Вікіпедії» розмістив на головній сторінці посилання на статтю про способи обійти блокування за допомогою Tor, відкритих проксі чи виділених серверів. Також, для того, щоби обійти заборону, на ресурсі вирішили змінити адресу статті. 

Раніше директор російського підрозділу Wikipedia Володимир Медейко пояснив, що якщо факт блокування відбудеться, то російські користувачі не залишаться без звичної для них інтернет-енциклопедії, оскільки «є багато способів прочитати заблоковані сайти».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
i.telegraph.co.uk
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду