У Росії почали блокувати Wikipedia
Про це повідомляє телеканал Дождь.
Последнее на сегодня, так как не все понимают проблему: у Википедии всё хорошо и будет хорошо — плохо людям, которым её отключили.
— Русская Википедия (@ru_wikipedia) 25 августа 2015
А у меня Вики не открывается Через анонимайзер открывается Провайдер Искрателеком Всем привет
— Смирнов (@sssmirnov) 24 августа 2015
— Ilya Klishin (@Vorewig) 24 августа 2015
Википедия ВСЁ pic.twitter.com/Dto5yTpbft
— Volgarik (@Volgarik) 24 августа 2015
@tjournal Википедия полностью не работает в Уфанете (крупнейший провайдер Уфы)
— Kirill (@Kichispace) 24 августа 2015
Напередодні Wikipedia відмовилася виконувати рекомендації Роскомнагляду видалити матеріал з енциклопедії і ухвалене раніше рішення суду в селі Чорний Яр (Астраханська область, Росія), який заборонив цю статтю до поширення в Росії. Наразі Wikipedia та її російськомовний сегмент використовують захищене протокольне розширення https, що технічно ускладнює можливість блокування окремої статті сервісу провайдерами.
При цьому, мобільна версія «Вікіпедії» розташована за іншою IP-адресою, і під блокування поки не потрапляє.
Після попереджння про неминуче блокування російськомовний розділ «Вікіпедії» розмістив на головній сторінці посилання на статтю про способи обійти блокування за допомогою Tor, відкритих проксі чи виділених серверів. Також, для того, щоби обійти заборону, на ресурсі вирішили змінити адресу статті.
Раніше директор російського підрозділу Wikipedia Володимир Медейко пояснив, що якщо факт блокування відбудеться, то російські користувачі не залишаться без звичної для них інтернет-енциклопедії, оскільки «є багато способів прочитати заблоковані сайти».
Онлайн-енциклопедія має намір оскаржити рішення Роскомнагляду.
Нагадуємо, що у червні 2015 року міжнародна некомерційна організація Wikimedia оголосила про перехід всіх своїх ресурсів (включно з Wikipedia) на захищений протокол HTTPS. Опція доступу до ресурсів Wikimedia з допомогою HTTPS була доступна і раніше. Однак тепер це налаштування стане дефолтним. Підготовка до переходу всіх ресурсів на новий протокол зайняла деякий час і вимагає змін не тільки в коді, але і в апаратному забезпеченні, тобто «залізі» серверів.
Учора, 24 серпня, «Телекритика» повідомляла, що Роскомнагляд може повністю заблокувати інтернет-енциклопедію Wikipedia через те, що керівництво ресурсу відмовилося підкоритися російському законодавству і не стало видаляти зі сторінки російськомовної версії інтернет-ресурсу статтю «Чарас», присвячену наркотику з конопель, аргументувавши це тим, що основу статті складають матеріали ООН та академічні джерела.