Freedom House засудила рішення PayPal заблокувати надходження пожертв для публікації доповіді Нємцова
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Freedom House засудила рішення PayPal заблокувати надходження пожертв для публікації доповіді Нємцова
У заяві директора євразійських програм організації Сьюзен Корк (Susan Corke), опублікованій на сайті, говориться:
«Один з найефективніших методів тактики російського уряду, що має на меті заглушити критику президента Путіна і порушення владою прав людини, це - звинувачення критиків у «політичній діяльності». Стверджується, що вона недоречна або незаконна. Тож викликає тривогу, принаймні, те, що PayPal підтримала цю тактику, позбавивши людей можливості фінансово сприяти публікації доповіді «Путін. Війна», підготовленої видатним опозиціонером Борисом Нємцовим».
«PayPal слід негайно зняти цю заборону, радше сприяти, ніж заважати свободі преси у Росії», - наголошує Freedom House.
Доповідь було розповсюджено в Інтернеті 12 травня. Велику частку досліджень, відзначає Freedom House, провів сам загиблий у лютому лідер опозиції. Незалежну доповідь завершили його колеги - журналісти, економісти та активісти.
PayPal заблокувала надходження пожертв на її розповсюдження у друкованому вигляді під тим приводом, що вона «не дозволяє використовувати систему для збору пожертв на діяльність політичних партій чи політичних цілей у Росії».
Натомість Freedom House нагадує, що 2015 року Росію було визнано «не вільною» за рівнем свободи Freedom in the World 2015 і «не вільною за рівнем свободи преси Freedom of the Press 2015.
Заснована 1998 року міжнародна електронна платіжна система PayPal - одна з найпоширеніших у світі для розрахунків в Інтернеті. Нею користуються понад 230 мільйонів осіб у 190 країнах світу. Власник PayPal - найбільший інтернет-аукціон eBay, де вона є основним засобом розрахунку за товари. Штаб-квартира компанії розташована у Сан-Хосе, Каліфорнія. Вона має також операційні центри у ряді міст США та інших країн світу. Одним із співзасновників сервісу був американський програміст українського походження Максиміліан Левчин.