Стеження за Джуліаном Ассанжем виснажує бюджет Скотленд Ярду
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Стеження за Джуліаном Ассанжем виснажує бюджет Скотленд Ярду
Приблизні дані навів CNN речник Скотленд Ярду.
Комісар лондонської поліції Бернард Гоґен-Гоу (Bernard Hogan-Howe) в інтерв’ю LBC Radio назвав ці фінансові витрати «виснажливим тягарем».
«Поліція міркує над тим, як у майбутньому діяти інакше, бо це висмоктує наші ресурси», - заявив він.
Гоґен-Гоу уникнув конкретної відповіді на запитання «чи означає це цілодобове чергування біля еквадорського посольства меншої кількості поліцейських».
«Ми не говоритимемо конкретно про свою тактику, - сказав він. – Однак розглядаємо можливі варіанти дій».
Джуліан Ассанж отримав політичний притулок у посольстві латиноамериканської країни, розташованому у центральній частині британській столиці, у червні 2012 року і відтоді постійно там переховується.
Засновник WikiLeaks вдався до цього із остраху, щоб влада Великої Британії не видала його Швеції, де за скаргами двох жінок його обвинувачують у сексуальних домаганнях.
У серпні 2010 року шведська прокуратура видала ордер на арешт Ассанжа. Після цього він переїхав до Великої Британії. Однак не зміг домогтися там правових гарантій особистої безпеки і опинився під загрозою потрапити під варту.
43-річний інтернет-активіст відкидає інкриміновану йому у Стокгольмі підозру, публічно називаючи її політично вмотивованою. Однак його захисникам не вдається домогтися ані скасування ордеру на арешт, ані того, щоб представники шведської прокуратури попередньо допитали його в еквадорському посольстві.
Найбільше Джуліан Ассанж остерігається, що у разі появи у Стокгольмі може відбутися його екстрадиція Сполученим Штатам. Там, як він заявляє, йому можуть винести смертний вирок за звинуваченням у розсекреченні у мережі WikiLeaks державних таємниць – матеріалів Держдепартаменту і Пентагону.
Інформатор WikiLeaks, колишній рядовий американської армії Бредлі Меннінг за злив інформації відбуває 35-річний термін ув’язнення.