Дуня Міятович закликала російських журналістів відмовитися від пропаганди
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Дуня Міятович закликала російських журналістів відмовитися від пропаганди
Про це вона заявила в інтерв’ю російському телеканалу «Дождь».
«Найбільш важливо для нас, щоб Росія та суспільство знали про ситуацію в країні зі свободою преси, - каже Міятович. – Мене хвилює питання особистої безпеки журналістів. Держава зобов’язана надавати повну безпеку журналістам та медійним колективам у Росії. В першу чергу я кажу про незалежні ЗМІ».
Дуня Міятович вважає, що на ситуацію із російськими незалежними медіа впливають не лише комерційні фактори, як прийнято говорити у РФ. На думку представниці ОБСЄ, головною проблемою є все-таки політичний тиск та намагання уряду встановити контроль над ЗМІ.
Вона також зазначила, що хотіла б побачити у Росії реальну політичну волю до зміни нинішньої ситуації, а не лише декларовану на папері. За словами медіаекспертки, про відсутність такої волі свідчать останні закони у сфері медіа та небажання розслідувати убивства журналістів.
«Відбуваються постійні напади на професійних журналістів, а уряд ці атаки недостатньо жорстко засуджує», - підкреслила представниця ОБСЄ, додавши, що настав час щось змінювати.
Зокрема, за її словами, потрібно закривати державні телеканали та запроваджувати громадські. Необхідні також свідчення того, що незначна частина незалежних ЗМІ у Росії буде захищена.
Крім цього, Дуня Міятович звернула увагу на проблему пропаганди в Росії.
«Єдиний спосіб говорити про щось в житті – це правда. Особливо, коли йдеться про вбивство людей», - сказала вона.
За словами представниці ОБСЄ, медіа мають зближувати людей, а не розпалювати ненависть.
«Немає способу пояснити, що пропаганда – це погано. Або люди це розуміють, або ні. Я справді намагаюся закликати кожного журналіста, який є частиною цього процесу, причетний до пропаганди, прокинутися вранці, подивитися в дзеркало і запитати: “Що я роблю? Чи зроблю я світ кращим через те, що роблю? Яка моя роль в цьому: я журналіст чи ні”», - сказала Дуня Міятович.
Попри те, що у зонах бойових дій відбуваються жахливі речі, журналісти не повинні брехати, і аудиторія має знати правду, додала вона. Представниця ОБСЄ також зауважила: все, що сьогодні відбувається у Росії – має вплив на решту світу, тому дуже важливо, щоб звідти лунали усі голоси.