Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день безпечного інтернету
Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день безпечного інтернету
Цього року до Дня безпечного інтернету долучилися понад 130 країн з усього світу. В Україні більше 1240 організацій зареєструвалися на участь у Дні. Усі заходи відбуваються зі слоганом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». А їх головна мета - залучити кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.
Як розповіла координаторка Національного комітету Дня безпечного Інтернету Олена Черних під час прес-конференції, за даними організації UNICEF у 2017 році кожен третій користувач - це молода людина віком до 18 років.
«Діти у все більш ранньому віці починають користуватися інтернетом. Навіть є такі країни, де діти молодше 15 років частіше користуються інтернетом, ніж дорослі, старші 25 років», - зазначила вона. За словами експертки, Україна зараз намагається долучитися до загальноєвропейської мережі Центрів безпечного інтернету й очікує відповідного рішення з Брюсселю.
«Ми, як Центр з кращого інтернету, у співпраці з Інтернет Асоціацією України, Міністерством освіти і науки України та Департаментом кіберполіції зможемо створити Центр безпечного інтернету в Україні, який буде працювати не лише один день у перший вівторок лютого, а кожен день», - пояснила Олена Черних.
Експертка розповіла, що під час освітніх заходів, які проводить Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні, дітей запитували про найбільші, на їх думку, загрози в інтернеті. Й вони найчастіше називають ЧСВ (інтернет-мем, походить від російськомовного «чувство собственной важности»), монетизацію контенту на YouTube та хейтерів (від англ. hate - «ненависть», люди які відкрито демонструють свою ненависть чи зневагу).
«Дорослим варто намагатися дивитися на деякі питання безпеки очима дітей. Я впевнена, що не кожен дорослий у навчальному закладі зараз зможе надати підтримку дитині й допомогу. В нас дуже великий цифровий розрив. Важливо залучати дитину до тих рішень, які стосуються її та її безпеки», - запропонувала координаторка.
Стежити за Днем безпечного інтернету та його заходами як в Україні, так і в світі, можна за хештегами #SID2018 та #SaferInternetDay у соціальних мережах. Про те, як відбувався День безпечного Інтернету в минулому році, читайте тут.
Нагадаємо, соцмережа Facebook запустила портал для батьків, який має допомогти їм навчити дітей безпечно користуватися соцмережами. На порталі представлено кілька розділів: перші кроки у Facebook, правила безпеки та окремо винесені «Поради для батьків» та «Поради експертів».