День безпечного Інтернету - виклик #saferinternetchallenge та освітні лекції

День безпечного Інтернету - виклик #saferinternetchallenge та освітні лекції

10:07,
7 Лютого 2017
8615

День безпечного Інтернету - виклик #saferinternetchallenge та освітні лекції

10:07,
7 Лютого 2017
8615
День безпечного Інтернету - виклик #saferinternetchallenge та освітні лекції
День безпечного Інтернету - виклик #saferinternetchallenge та освітні лекції
Автори:
Сьогодні День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day), який традиційно відзначається у вівторок другого тижня лютого.

Історія цього заходу почалася з ініціативи проекту ЄС SafeBorders в 2004 році й далі розвивалася мережею Insafe за підтримки Єврокомісії. Головна мета Дня - просувати ідеї відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів, особливо серед дітей та молоді. Нині цей день відзначають в близько 100 країнах світу.

Кожного року до Дня безпечного Інтернету обирається конкретна тема - гаслом цього року організатори обрали «Будь зміною: об’єднуємося для кращого Інтернету!» («Be the change: Unite for a better internet»). Організатори SID в Україні запропонували усім охочим долучитися до #saferinternetchallenge - створити та опублікувати свою власну обіцянку щодо безпечної поведінки в мережі. Наприклад, обдумано публікувати інформацію та фотографії, які стосуються інших людей. Або не використовувати гаджети як няню для дитини.

 

Також SID пропонує рекомендації для батьків, як допомогти дітям безпечно користуватись Інтернетом. В них батькам радять почати із встановлення загальних правил користування цифровими пристроями в домі і не забувати цікавитись тим, в які ігри грає дитина та які YouTube канали дивиться. В ідеалі - пограти в ці ігри самим та подивитись ті ж відео. Також важливо пояснити формування так званого «цифрового сліду»: згадки в усіх можливих документах, фото та відео, які доступні в мережі. «Організація Zeeko з Ірландії перед опублікуванням чогось в Інтернеті пропонує дотримуватись цікавого “правила футболки”: якщо Ви не хочете всюди носити футболку з таким написом, не публікуйте цього в онлайн», - радять в SID. 

 

“Правило футболки” від Zeeko: якщо Ви не хочете всюди носити футболку з таким написом, не публікуйте цього в онлайн.

Крім того, для учнів старших класів, вчителів та батьків Інститут модернізації змісту освіти за підтримки компанії Microsoft Ukraine проведе всеукраїнські вебінари на цю ж тему.

Організатори також заохочують користувачів використовувати теги @SaferInternetDay та #SID2017 в публікаціях у соцмережах і встановити логотип заходу як основну світлину в профілі.  

Нагадаємо, наприкінці минулого року соцмережа Facebook оголосила про запуск порталу для батьків, який має допомогти їм навчити дітей безпечно користуватися соцмережами. На порталі представлено кілька розділів: перші кроки у Facebook, правила безпеки та окремо винесені «Поради для батьків» та «Поради експертів».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
saferinternetday.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду