В Єгипті під час протестів загинув журналіст, поранено мінімум сім репортерів

00:00,
2 Липня 2013
1376

В Єгипті під час протестів загинув журналіст, поранено мінімум сім репортерів

00:00,
2 Липня 2013
1376
В Єгипті під час протестів загинув журналіст, поранено мінімум сім репортерів
Під час висвітлення масових антипрезидентських протестів в Єгипті загинув 37-річний кореспондент сайту Shaab Masr Салах аль-Дін Хассан. Крім цього, поранень зазнали мінімум 7 репортерів. Про це 1 липня повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ).

Салах аль-Дін Хассан (Salah al-Din Hassan) загинув від саморобної бомби в суботу, 29 червня. Під час висвітлення антиурядової демонстрації у Порт-Саїді журналіст перехопив спрямовану в натовп протестувальників бомбу, однак вона вибухнула у його руці, вбивши самого журналіста і поранивши ще 16 осіб. Мати Хассана звинуватила в метанні бомб прихильників єгипетського президента Мохаммеда Мурсі (Mohamed Morsi).

Того ж дня у губернаторстві Суец невідомі особи побили групу журналістів, член правління Синдикату єгипетських журналістів (The Egyptian Journalists’ Syndicate) повідомив CPJ, що нападники також розбили камери і ноутбуки репортерів. Трьох журналістів, Мохамеда Камаля (Mohamed Kamal) з газети Al-Youm Al-Saba, кореспондента сайту Suez News Рагея аль-Аттара (Ragaei al-Attar) і журналіста газети Al-Badil Каріма Анвара (Karim Anwar), через отримані травми госпіталізували.

В неділю, 30 червня, репортери Ахмед Рагаб (Ahmed Ragab) і Ахмед аль-Нагар (Ahmed Al Nagar) зі щоденної газети Al-Masry Al-Youm, котрі висвітлювали спроби протестувальників спалити штаб-квартиру «Братів мусульман» в Каїрі, постраждали від пострілів. Також у неділю в місті Наср прихильники президента Мурсі змусили знімальну групу каналу Al-Arabiya news TV припинити зйомку подій.

У понеділок, 1 липня, на каїрській площі Аль-Тахрір невідомі побили фотокореспондента щоденної газети Al-Vatan Омара Зохейрі (Omar Zoheiry), після чого вилучили його знімальне обладнання, і зникли. Зохейрі зазнав важких тілесних ушкоджень, і був доправлений до лікарні.

Того ж дня посольство Нідерландів у Каїрі оприлюднило заяву про репатріацію 22-річної жінки, котра зазнала нападу на площі Аль-Тахрір. Згідно з єгипетськими джерелами це – тележурналістка, яку під час висвітлення протестного руху згвалтували невідомі. Представники посольства також повідомили, що єгипетська влада розслідує інцидент. Ім’я самої журналістки не розголошується.

Багатомільйонні акції протесту із вимогою відставки президента Мурсі і зміни структури влади тривають в Єгипті з 30 червня. У випадку, якщо Мурсі не залишить посаду президента до вечора вівторка, демонстранти обіцяють оголосити акцію громадянської непокори, і піти штурмом на президентський палац.

Опозиція, представлена декількома політичними групами і численними молодіжними рухами, відзначає РІА «Новости», звинувачує Мурсі у тому, що влада в країні монополізована «Братами-мусульманами», вихідцем з яких є сам Мурсі. Крім цього, президент звинувачується у невиконанні своїх передвиборчих обіцянок і невмілому керуванні країною, що, на думку протестувальників, призвело до економічної і політичної кризи в Єгипті.

У вівторок, 2 липня, інформує Agence France-Presse, Мурсі відкинув ультиматум Вищої ради збройних сил, котра у понеділок вимагала від всіх політиків країни протягом двох діб виконати вимоги єгипетського народу. Крім цього, у вівторок стало відомо, що обидва офіційні представники Мурсі Омар Амер і Іхаб Фахмі подали у відставку, про це повідомляє РІА «Новости» з посиланням на місцеві ЗМІ. Також, інформує агентство, подав у відставку голова єгипетського Міністерства закордонних справ Мухаммед Камель Амр.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Mahmoud Khaled, AFP.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду