Купити ЗМІ у Європі може кожен. В Україні – четверо

00:00,
2 Серпня 2011
1460

Купити ЗМІ у Європі може кожен. В Україні – четверо

00:00,
2 Серпня 2011
1460
Купити ЗМІ у Європі може кожен. В Україні – четверо
Найбільш рейтингові українські медіа зосереджені в руках кількох осіб – однак вони використовуються не як джерело прибутку, а як механізм для маніпуляцій та відмивання коштів. Національна рада з питань телебачення та радіомовлення визнає відсутність вагомих державних важелей впливу на медіа та протидії утворення монополій, повідомляє Радіо Свобода, посилаючись на думку українських юристів та власні джерела  

Іншими словами, в державному реєстрі мовників та інших відкритих джерелах можна знайти лише назви компаній-посередників, що володіють ЗМІ. Фактичні власники ховаються за кількома знеособленими компаніями.

 

Експерти у сфері медіа очікують, що найближчим часом відбудеться ще більша концентрація українських засобів масової інформації у руках політичних сил.

 

На сьогодні найбільша кількість телевізійного мовлення зосереджена у руках очільника СБУ Валерія Хорошковського – «Інтер» і ще 8 телеканалів, бізнесменів Віктора Пінчука, Бориса Коломойського, Петра Порошенка та Рената Ахметова. Останній розглядає можливість до кінця року купити телеканал «Тоніс», яким на сьогодні володіють особи, близькі до Партії зелених. Також не є секретом плани газового магната Дмитра Фірташа стати співвласником одного ТРК «Інтер».

 

 

Структура власності українських телекомпаній, радіостанцій та друкованих видань є одною з найменш прозорих у Європі, свідчать останні дослідження Інституту медіа права та Української Гельсінської спілки. «Купити акції телеканалу у Європі можуть всі, в Україні – четверо», відзначає Радіо Свобода. Ці акції просто відсутні на провідних фондових біржах та у брокерських конторах України.

 

Українські медіамагнати сьогодні не отримують вагомого прибутку від ЗМІ – натомість використовуючи їх як засіб політичного впливу чи інструмент для просування основного бізнесу або відмивання коштів.

 

За матеріалами Радіо Свобода

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду