Методологія моніторингу політичних ток-шоу

00:00,
18 Квітня 2012
3476

Методологія моніторингу політичних ток-шоу

00:00,
18 Квітня 2012
3476
Методологія моніторингу політичних ток-шоу
Короткий виклад основ аналітичного огляду (моніторингу) політичних ток-шоу українських телевізійних каналів

Завдання проекту – забезпечити якісний, регулярний і критичний огляд-моніторинг основних політичних ток-шоу щодо виявлення маніпулятивних технологій. Крім того, автори намагатимуться, де це буде можливо, виходити на рекомендації та застереження для аудиторії телеканалів.

Предмет дослідження: дослідження здійснюється на основі моніторингу відеозаписів щотижневих політичних ток-шоу – «Шустер live» (Перший національний), «Велика політика» («Інтер»), «Свобода слова» (ICTV), «Республіка» (5-й канал), а також відповідних текстових записів ефірів згаданих телепрограм.

Періодичність: моніторинг здійснюється раз на тиждень за підсумками аналізу політичних ток-шоу попереднього тижня.

Основні напрямки моніторингу: спостереження й аналіз відбувається за такими напрямами:

  • аналіз виступів спікерів політичних сил (провладних та опозиційних) на предмет використання ними маніпулятивних прийомів та спроб генерувати інформацію, що не відповідає об’єктивній суспільній потребі в адекватному інформуванні щодо подій суспільно-політичного життя країни – в контексті реальних політичних подій;
  • аналіз практики діяльності авторів та ведучих провідних телевізійних політичних ток-шоу на предмет відповідності її стандартам журналістики, виявлення свідомого чи несвідомого застосування маніпулятивних прийомів в організаційному та стилістичному вирішенні ток-шоу на користь тих чи інших політичних сил або сприяння в просуванні ними власних маніпулятивних побудов.

Методи: моніторинг політичних ток-шоу здійснюється із застосуванням низки аналітичних методів: контент-аналіз, семіотичний, структурний та герменевтичний аналіз.

Застосовується й дискурс-аналіз – як правило, йдеться про дослідження певних текстів у соціальному контексті, а також про взаємодію чи діалог між промовцями. Доцільність дискурс-аналізу можна визначити шляхом вивчення мови, за допомогою якої будуються соціальні взаємини, влада, ідентифікація.

Фрейм-аналіз зосереджується на самому тексті, включно з усіма можливими нюансами й наголосами, які зумовлюють позицію автора. Цей метод вивчає різні типи аргументації – логічну, композиційну, метафоричну, стилістичну, через використання стереотипів, пряму і приховану тощо – у спробі донести зміст повідомлення і вплинути на аудиторію.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
3s.tv
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду