«Інтер» назвав незасуджених людей убивцями. Моніторинг підсумкових тижневиків за 6 листопада 2016 року

«Інтер» назвав незасуджених людей убивцями. Моніторинг підсумкових тижневиків за 6 листопада 2016 року

14:53,
15 Листопада 2016
1630

«Інтер» назвав незасуджених людей убивцями. Моніторинг підсумкових тижневиків за 6 листопада 2016 року

14:53,
15 Листопада 2016
1630
«Інтер» назвав незасуджених людей убивцями. Моніторинг підсумкових тижневиків за 6 листопада 2016 року
«Інтер» назвав незасуджених людей убивцями. Моніторинг підсумкових тижневиків за 6 листопада 2016 року
Автори:
Українські телеканали так намагалися довести вину високопосадовців, що зманіпулювали цитатами прем’єра та порушили часопросторовий континуум, а «Інтер» у сюжеті про Національну поліцію назвав поліцейських убивцями.

Про це свідчить моніторинг підсумкових тижневиків за 6 листопада 2016 року від ГО «Детектор медіа».

Найяскравіші порушення:

«Інтер»

«Інтер» випустив розгромний матеріал про Національну поліцію. Журналісти стверджують, що річницю організації не святкуватимуть, адже «возможно, просто праздновать нечего». Після цього, перерахувавши велику кількість вад силовиків (зокрема й трагікомічне: «чем обернется дорога домой с работы, сегодня не знает никто»), заявили: одна з проблем — це, власне, реформа поліції. Адже після «атестації» службу покинули дуже багато слідчих. Проте вади є і в самого каналу: у своєму сюжеті «Інтер» назвав незасуджених (!) людей убивцями: «Сотрудники райотдела в Кривом Озере зверски избили закованного в наручники местного жителя. А после этого хладнокровно застрелили... несмотря на всеукраинский резонанс, приговора полицейским-убийцам до сих пор нет...». Крім цього, телеканал пригрозив владі розправою від народних активістів та не взяв надав коментаря МВС.

«1+1»

У своєму матеріалі про проблеми на «Укрзалізниці» «1+1» зманіпулював цитатами можновладців. Сюжет починають із низки проблем, виявлених журналістами на підприємстві, після чого слово отримують відповідальні: прем’єр-міністр Володимир Гройсман та голова правління «Укрзалізниці» Войцех Бальчун. Обидві цитати подано таким чином, щоби дискредитувати керівництво компанії. Так, фраза Бальчуна взагалі не стосується закидів: «Саботаж[...] треба перечекати. Ми знаємо про явище торгівлі посадами, про явище корупції...». Заяву ж прем’єра про те, що польському керівникові уряд обіцяє підтримку та час на реформи, журналісти доповнюють власною думкою: «Такі обіцянки і оголошену війну залізничної мафії ми чуємо від кожної влади... Бальчун поки не запропонував ніяких радикальних рішень». Такий суб’єктивний скепсис, акцент на необхідному для реформ часі і пряме заперечення слів прем’єра формують ілюзію безпорадності польського керівника.

5 канал

Місцеві журналісти (як і їхні колеги з інших каналів) не можуть відпустити тему електронного декларування й чіпляють її до всіх подій у країні. 5 канал заявив, що «скандали з деклараціями призвели до того, що депутати скасували собі нещодавно підвищені зарплати». От тільки про скасування стало відомо ще 23 жовтня, за тиждень до масової публікації статків, коли Володимир Гройсман заявив, що уряд не підтримає цього рішення.

«Україна»

У матеріалі телеканалу «Україна», що обіцяє розповісти, «кто и почему развернул сейчас кампанию против НБУ», журналісти настільки старалися похвалити Валерію Гонтареву, що забули сказати, а в чому її, власне, звинувачують. Зате описали її прихід у Нацбанк як «диво», знайшли імена «замовників цькування» та заявили, що Юлія Тимошенко заздрить очільниці НБУ, адже та перевершила її в рейтингу журналу «Фокус». На десерт телеканал прирівняв пані Гонтареву до стабільної економіки та пригрозив, що атака проти неї «може погано закінчитися для всієї країни».

Детальніше про це читайте на «Детектор медіа» у матеріалі «Як “Інтер” вигадав медичний майдан. Моніторинг підсумкових тижневиків за 6 листопада 2016 року»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Screen Shot, Youtube
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду