Єврокомісія пропонує вводити санкції за поширення дезінформації
Єврокомісія пропонує вводити санкції за поширення дезінформації
Євросоюз може почати вводити санкції за поширення дезінформації. Із такою пропозицією виступила Європейська комісія, повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на текст відповідного документу.
Єврокомісія планує представити свій План дій 2 грудня. У ньому зазначається, що ЄС необхідно більш систематично використовувати всі наявні «інструменти для протидії іноземному втручанню і операціями впливу, а також їхньому подальшому розвитку». Пропонується після публічного виявлення таких методів «робити їх непридатними в експлуатації», а в разі повторення незаконних дій - застосовувати санкції.
У документі також описується приклад «певних третіх країн» (зокрема, Росії та Китаю), які брали участь в операціях впливу і кампаніях із дезінформації навколо COVID-19 у країнах ЄС і по всьому світу «з метою підірвати демократичні дискусії, посилити соціальну поляризацію і поліпшити свій власний імідж».
Єврокомісія зазначила, що європейські оперативні служби, що відстежують дезінформацію з боку Росії, виявили понад 500 її прикладів щодо COVID-19 за рік і понад 10 тисяч прикладів з початку моніторингу в 2015 році.
Документ також пропонує ЄС більш жорсткі правила для онлайн-платформ, які «можуть використовуватися зловмисниками для поширення і розповсюдження неправдивого і такого, що вводить в оману, контенту».
Це перший випадок, коли Єврокомісія в офіційному документі пропонує ввести санкції за поширення дезінформації.
У 2018 році комісія розробила правила протидії дезінформації, до яких на добровільних засадах приєдналися такі платформи, як Facebook, Google і Twitter. До цього часу Єврокомісія залишалася незадоволеною результатом.
Раніше Держдеп США оголосив грант у $250 тисяч на боротьбу з дезінформацією РФ у сфері охорони здоров'я.