Голова Держдуми РФ звинуватив США у дезінформації про COVID-19, щоб «розчленувати Росію»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Голова Держдуми РФ звинуватив США у дезінформації про COVID-19, щоб «розчленувати Росію»
Голова Державної думи Росії В’ячеслав Володін у заявив, що США нібито намагаються дестабілізувати ситуацію в Росії і врешті її «розчленувати». Таку заяву російського політика оприлюднила пресслужба Держдуми, передає «Радіо Свобода».
Там зазначають, що Володін звинуватив Вашингтон у «вкиданні дезінформації по ситуації з коронавірусом» і «по рейтингах влади в Росії», а метою – ослаблення російської влади та збереження «домінуючого становища» США у світі.
«Їхня мета – зробити країну якомога слабшою, а потім її розчленувати – такий план в них є, і вони від нього не відмовилися. Для цього на чолі нашої держави їм потрібні слухняні політики, які б керувалися їхніми інтересами, а не інтересами наших громадян», – цитує видання заяву Володіна.
При цьому Володін вже традиційно звинуватив у зв’язках зі Сполученими Штатами опозиційних російських політиків, блогерів та низку видань.
«Радіо Свобода» зазначає, що заяви голови Держуми пролунали на тлі різкої реакції російського Міністерства закордонних справ про статті у американській і британській пресі про пандемію COVID-19 у РФ. Зокрема, МЗС Росії вимагало спростувань деяких публікацій у західних ЗМІ щодо статистмки смертей від коронавірусу Росії.
Однак про применшування кількості загиблих від COVID-19 у РФ говорять і далі. Зокрема, російські лікарі та навіть чиновники підтверджують, що до офіційної статистики вносяться смерті не всіх пацієнтів з коронавірусом, а тільки ті випадки, коли COVID-19 визначали головною причиною смерті пацієнтів, зауважує «Радіо Свобода».
Проте на применшування кількості загиблих у РФ звертають увагу не тількі західні, а й російські ЗМІ. Зокрема, про це випустило своє розслідування видання Meduza.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Держдеп США оголосив грант у $250 тисяч на боротьбу з дезінформацією РФ у сфері охорони здоров'я.
Фото: Укрінформ