Чоловіка з Чернівецької області покарали за фейк про коронавірус
Чоловіка з Чернівецької області покарали за фейк про коронавірус
Поліція покарала мешканця Чернівецької області за те, що той розмістив у мережі неправдиву інформацію про ситуацію щодо захворювання на COVID-19. Такі дії могли ввести громадян в оману та викликати паніку серед населення, повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Співробітники Глибоцького відділення поліції звернули увагу на допис 38-річного жителя району в одній із соціальних мереж, йдеться у повідомленні.
На своїй сторінці чоловік поширив недостовірну інформацію про кількість в Україні випадків захворювання на COVID-19, у тому числі й з летальними наслідками.
Співробітники Глибоцького відділення поліції склали відносно чоловіка адміністративний протокол за ознаками статті 173-1 (Поширювання неправдивих чуток) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Повідомляється, що санкція статті передбачає накладення на громадянина штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.
Вживають заходів по боротьбі з дезінформацією про коронавірус і в Угорщині, пише Mukachevo.net. Тамтешні правоохоронці моніторять соцмережі та виявляють там неправдиві повідомлення.
Повідомляється, що в Угорщині вже провели чотири розслідування, що стосувалися розміщення дезінформації про коронавірус у мережі, яка створювала паніку серед громадян. Ще у січні там арештували двох громадян, які розміщували на різних ресурсах статті, в яких стверджували, що в Угорщині чимало людей вже заражені новим коронавірусом, а влада це нібито приховує.
Крім того, поліція Угорщини 11 березня поліція затримала й ще одного громадянина за підозрою в аналогічних діях. Фейки, кажуть правоохоронці, створювали так звані «мисливці за кліками», які намагалися заробити на рекламі в мережі.
Нагадаємо, MediaSapiens раніше писав, що кіберполіція викрила хакера, який отримав конфіденційну інформацію 1 млн осіб.
Фото: Главком