«Укрінформ» запускає інноваційний додаток Defake для боротьби з фейками
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Укрінформ» запускає інноваційний додаток Defake для боротьби з фейками
Про це пише сам «Укрінформ».
«Ми плануємо втілити в життя інноваційне технологічне рішення: аби максимально обмежити деструктивний вплив таких циклічних фейків, та й усіх інших, створимо спеціальний додаток для смартфонів і комп’ютерів – Defake», — повідомив гендиректор «Укрінформу».
Програма в автоматичному режимі зчитуватиме будь-який текст, який з’являється на екрані комп’ютера чи смартфона користувача, а при виявленні ключових слів, які вказують на можливий фейк, виділить ключове з цих слів окремим кольором, як активне посилання. Натискаючи на нього, користувач нікуди не переходить, а бачить на тій самій сторінці над виділеним словом маленьке напівпрозоре віконце, у якому викладені основні факти щодо цієї інформації.
Під час заходу Олександр Харченко наголосив, що раніше одним із головних каналів імпорту російської пропаганди в Україну були російські соцмережі «ВКонтакте» та «Одноклассники».
Після блокування цих ресурсів в Україні каналами для просування дезінформації Росією стали Youtube та Facebook, де активізувалися блогери з відверто проросійською орієнтацією.
«При цьому, під такого блогера створювалося квазімедіа, яке поширює російську пропаганду», — зазначив пан Харченко.
Третім етапом інформаційної активності Росії проти України в соцмережах він назвав появу і активний розвиток в Україні месенджера Telegram, який спочатку з’явився в Росії і навіть нібито зазнав там переслідувань.
«Рік тому розпочалась операція з імпорту Telegram в Україну, була створена значна кількість анонімних сіток-каналів, вкладено колосальні кошти у виведення анонімного контенту з Telegram у мейнстрім-медіа», — розповів Олександр Харченко.
Нагадаємо, раніше MediaSapiens пояснював, як працює «Фейкогриз» — інструмент від видання Texty.org.ua. Він працює на основі штучного інтелекту і повідомляє користувачам про маніпуляції та дезінформацію в новинах. Наразі «Фейкогриз» доступний як розширення для браузера Mozilla Firefox та як бот у Telegram. Згодом з’явиться розширення для Chrome і бот для месенджера від Facebook.