«Ви п’яні чи обкурені?» Чеський політик в прямому ефірі посміявся над російськими пропагандистами

«Ви п’яні чи обкурені?» Чеський політик в прямому ефірі посміявся над російськими пропагандистами

14:01,
4 Грудня 2019
4537

«Ви п’яні чи обкурені?» Чеський політик в прямому ефірі посміявся над російськими пропагандистами

14:01,
4 Грудня 2019
4537
«Ви п’яні чи обкурені?» Чеський політик в прямому ефірі посміявся над російськими пропагандистами
«Ви п’яні чи обкурені?» Чеський політик в прямому ефірі посміявся над російськими пропагандистами
Автори:
Павел Новотний, староста району Ржепориє на околиці Праги, в ефірі російського державного каналу «Россия 24» висміяв російських пропагандистів.

29 листопада в програмі «60 минут» на каналі «Россия 24» обурились, що Павел Новотний підняв питання пам’ятника «власівцям» або й самому Андрію Власову (радянський генерал-лейтенант, який співпрацював з нацистами).

Російська пропагандистка Ольга Скабєєва заявила, що «сумнівається у здоров’ї мозку» старости та запитала, чи не страшно йому виступати з ініціативою встановлення такого пам’ятника.

Під час підводки російських ведучих пан Новотний сміявся. Після того, як йому дали слово, він заявив що у студії брешуть і вони ставлять пам’ятник не Власову, а солдатам Російської визвольної армії (РВА), які загинули у Другій світовій війні під час звільнення Праги.

«Ви брешете, ми не ставимо ніякий пам’ятник Власову. Ми ставимо пам’ятник солдатам (Російської визвольної армії), які загинули під час звільнення Праги. Я не розумію, чи не п’яна або ж обкурена людина, яка зараз про це говорила. «Власівці» пішли з Праги не 7-го, а 8-го травня. Радянська армія прийшла через день після капітуляції. Ви викривлюєте історію в Росії, а ми сміємось над цим. Ми не маємо нічого проти Росії, але нам все одно, що ви думаєте. Ви брешете і нам нецікаво, що ви говорите», — сказав Павел Навотний.

Детальніше про реакцію Росії на ініціативу встановлення нового пам’ятника писало «Радіо Свобода».

Посольство Росії в Чехії переконане, що «Російська визвольна армія була колабораціоністських збройним формуванням, створеним нацистським керівництвом Третього рейху», а встановлення такого монументу стане порушенням зобов'язань Чехії як учасниці Конвенції про незастосування строку давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства 1968 р.

«Я не знаю, де Російська Федерація набираться нахабства, щоб таврувати ще тільки запланований в Ржепориє пам'ятник трьом сотням полеглих власівців, і твердить, що відповідно до Статуту Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі «діяння Власова і його спільників кваліфікувалися як злочини проти людяності і допомогу нацистам». Мила, настирлива і нахабна Російська Федерація, ми – звичайні хуторяни з Ржепориїв, але читати ми вміємо, і не посміли б заперечити проти тексту Хартії. Однак ми не розуміємо, що спільного Хартія має з подіями, які відбулися в Празі 6, 7 і 8 травня 1945 року. Для нас не важливо, якими були мотиви РВА, ми тут, в Ржепориях не можемо домислювати. Чи не маємо права. Але ми маємо свої сільські хроніки, спогади очевидців, роботи істориків. І совість», – написав у відповідь староста Павел Новотний.

Сам Павел Новотний у минулому був бульварним журналістом та телевізійним коміком.

Ідею пам'ятника власівцям обережно підтримує чеська влада – прес-секретар президента Чехії Їржі Овчачек написав у Twitter, що Чехія може витримати пам'ятники свого минулого. Президент Чехії Мілош Земан прокоментував ситуацію, сказавши, що питання про пам'ятник повністю залежить від рішення міського округу.

Історик Володимир Поморцев додає, що жителі Праги сприймали і червоноармійців, і власівців як росіян загалом, які прийшли і звільнили їх.

За словами чеського експерта з питань дезінформації, співробітника Атлантичної Ради Якуба Каленського погано є те, що чехи розпізнають пропаганду тільки тоді, коли вона стосується чеського контексту.

«Радіо Свобода» зазначає, що питання про пам’ятник поки не вирішене. «Муніципальні депутати голосуватимуть щодо цього питання у грудні. Поки ж у Ржепориях оголосили персоною нон-грата російського посла в Чехії Олександра Зміївського і президента Путіна», — пише видання.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens розповідав, як проросійські телеканали маніпулюють на темі ринку землі в Україні.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Скриншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду