Посольство України вимагає від британського The Times виправити слова про «громадянську війну» (ОНОВЛЕНО)
Посольство України вимагає від британського The Times виправити слова про «громадянську війну» (ОНОВЛЕНО)
Матеріал, який обурив українське посольство, вийшов 8 грудня у The Times під назвою «Тих, хто відпочиватиме, попередили про поширення кору».
У матеріалі редактора рубрики «Здоров’я» Кріса Сміта йдеться про збільшення випадків захворювання на кір. У Великій Британії стало втричі більше випадків захворювання.
«Десятки загинули [в Європі] в результаті спалахів, які були пов'язані з посиленням анти-вакцинних настроїв серед популістських політиків в деяких частинах Європи, а також порушенням, викликаним громадянською війною в Україні, де спостерігалося більшість випадків», — написав Кріс Сміт.
Скриншот. The Times
Посольство України вимагає негайно виправити слова про "громадянську війну".
«На п’ятому році війни з Росією, на жаль, ми повинні нагадувати The Times, одному з провідних медіа, що в Україні немає громадянського конфлікту, а є пряма агресія Росії, яка слідувала за анексією Криму. Українські солдати борються проти 40-тисячної російської армії. Негайно виправіть статтю!» — написало відомство.
On the 5th year of war with #Russia it's unfortunate we have 2 remind @thetimes, a leading source, that there is no civil war in #Ukraine but direct RU aggrssn resulted in annexation of Crimea&war in Donbas where UA soldiers fight 40K strong RU army. Correct article immediately! pic.twitter.com/RlmNquVXf4
— Ukraine's Emb. to UK (@UkrEmbLondon) 8 лютого 2019 р.
Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко також направила відповідного листа автору статті. Закликала The Times виправити статтю і посол України в Естонії Мар’яна Беца.
«Я хочу приєднатися до моїх колег, закликаючи The Times виправити свою статтю без затримок і дотримуватимуться міжнародного права, резолюцій ООН. Росія визначається як держава-агрессор, яка принесла Україну багато смертей», — написала вона у Twitter.
ОНОВЛЕННЯ: The Times виправило згадування про «громадянську війну» в Україні на вимогу українського посольства.
Раніше «Детектор медіа» детально розбирав маніпулятивну статтю в американському виданні Newsweek журналіста Джейсона Лемона, який перед Новим роком лякав читачів Бандерою, Петлюрою й розквітом ультранаціоналізму в Україні.