Влада Індонезії бореться з фейками, які масово поширюються після стихійних лих
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Влада Індонезії бореться з фейками, які масово поширюються після стихійних лих
Як пише The Guardian, кількість людей, які постраждали внаслідок стихійних лих вже сягнула 1400 осіб. Зараз на острові Сулавесі розходиться багато неправдивої інформації, зокрема, про ще один землетрус.
Міністерство інформації та комунікації Індонезії вже випустило два прес-релізи, де розвінчує фейки. Серед таких фальшивих повідомлень була інформація про смерть мера Палу (спустошеного стихією міста) та про безкоштовні перельоти до Палу для родичів загиблих. Також поширювався фейк, що гребля Білі-Білі на острові, мала тріщини і могла вибухнути.
Ще люди публікували фотографії загиблих під час цунамі2004 року, видаючи світлини за нові.
На острові Сулавесі також було виверження вулкану Сопутан (Soputan). Прес-секретар Індонезійської ради з питань управління катастрофами спростовує розповсюджені у мережі сфабриковані фото та відео на яких хмара попелу накриває місто.
Video ini bukan erupsi Gunung Soputan. Ini erupsi gunung di Amerika Selatan. Jika dikatakan erupsi Gunung Soputan, itu HOQX. Abaikan dan jangan ikut menyebarkan di sosial media. pic.twitter.com/7a1l4LQEht
— Sutopo Purwo Nugroho (@Sutopo_PN) 3 жовтня 2018 р.
Уряд Індонезії вирішив щотижня проводити брифінги, щоб розвінчувати неправдиву інформацію. Житель міста Палу розповів The Guardian, що здебільшого фейки поширюються у розмовах між людьми, а перевірити інформацію важко: після трагедії по місту є обмежена кількість місць, щоб зарядити смартфони.
У поліції Індонезії кажуть, що ідентифікували чотирьох людей, яких підозрюють у розповсюдженні фейків. «Ми знаємо їхні імена, сподіваємось арештувати цих осіб найближчим часом», — заявив прес-секретар поліції Сето Васісто (Setyo Wasisto).
Нагадаємо, раніше в мережі публікували фейкові відео урагану Ірма, на якому буцімто видно, як ураган руйнує острови Антигуа і Барбуда в Карибському морі. Один з таких роликів зібрав більше 31 мільйона переглядів.