«ТСН» повідомила, що Вікторія Сюмар виступає проти дофінансування Суспільного. Це не так

«ТСН» повідомила, що Вікторія Сюмар виступає проти дофінансування Суспільного. Це не так

17:51,
21 Вересня 2018
3506

«ТСН» повідомила, що Вікторія Сюмар виступає проти дофінансування Суспільного. Це не так

17:51,
21 Вересня 2018
3506
«ТСН» повідомила, що Вікторія Сюмар виступає проти дофінансування Суспільного. Це не так
«ТСН» повідомила, що Вікторія Сюмар виступає проти дофінансування Суспільного. Це не так
Наталя Мосейчук, говорячи про останнє засідання Комітету із питань свободи слова, приписала голові комітету слова, яких вона не говорила

19 вересня 2018 року о 19:30 вийшов випуск  «ТСН», у якому ведуча Наталя Мосейчук заявила, що голова комітету із питань  свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар проти виділення коштів Суспільному та наголосила, що депутати все ж таки уже проголосували за дофінансування мовника:

«Гроші на суспільне телебачення і державна компанія для цифрового. Сьогодні члени парламентського Комітету із питань свободи слова та інформаційної політики заслухали членів Нацради і співробітників компанії «Зеонбуд», - компанії, яка є монополістом на ринку цифрового телевізійного сигналу. Хто її реальний власник і досі невідомо. Тож після звіту голова комітету Вікторія Сюмар запропонувала створити державну компанію-оператора. На чиїй базі – ще будуть радитися. Її ідеї підтримали члени комітету. Другим, не менш важливим питанням стало дофінансування суспільного мовника. Сюмар висловилася проти виділення додаткових коштів  державному мовнику, адже є небезпека, що влада використовуватиме  цей канал у власних політичних інтересах. Втім депутати проголосували це питання і вже до кінця року з бюджету буде виділена значна сума на телеканал», - сказала Мосейчук у студії. (таймкод 40:13)

Журналістка «Детектора медіа» Світлана Остапа була присутня на засіданні комітету. Єдине питання, яке розглянули цього разу на Комітеті – це дійсно ситуацію з переходом на цифрове мовлення і «Зеонбудом». Питання про недофінансування Суспільного наприкінці засідання задав член комітету Юрій Павленко, який наголосив, що у рішенні засідання потрібно внести прохання до уряду знайти кошти, щоб погасити борги Суспільного, із-за яких його можуть вимкнути, та запитання  до органів влади про те, як вони бачать проект державного бюджету на наступний рік в частині інформаційної безпеки та Суспільного.

Відповідаючи на цю пропозицію Сюмар зазначила:

«Я вже уважно вивчила цю частину (проект бюджету від уряду на 2019 рік – прим. ДМ), яка стосується інформаційної політики і безпеки, - у нас дійсно на 100% уряд пропонує задовольнити «Суспільне» вперше . І передбачено там 1,8 мільярди. У нас має бути недофінансування іномовлення певною сумою – це треба буде заслухати і розглянути. Але у нас провалені заходи в сфері інформаційної безпеки. (…) Коли будуть готові пропозиції по бюджету я вам повідомлю, і давайте зберемося і відпрацюємо їх».

Це був єдиний випадок, коли Сюмар обговорювала на засіданні бюджет Суспільного. Депутати НЕ голосували за виділення коштів – ці питання будуть розглянуті на іншому засіданні, про що наприкінці заходу сказала Сюмар.

Далі вона засудила напад на журналістку NewsOne і запропонувала запросити представників силових структур, аби вони поінформували комітет про розслідування цього інциденту, та інших випадків нападів на журналістів. Її підтримала Ольга Червакова (запис засідання є в розпорядженні редакції). Сама Сюмар у коментарі Детектору медіа заперечила, що виступала проти дофінасування Суспільного, та підкреслила, що питання бюджету ще не голосувалися.

Нагадаємо, що 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на на фінансову підтримку ПАТ НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала становити в 2018 році не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, тобто не менше 1,54 млрд грн. Зараз через борги суспільний мовник може бути вимкнутий.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
ТСН
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду