Створено робочу групу для запобігання зовнішньому втручанню в українські вибори

Створено робочу групу для запобігання зовнішньому втручанню в українські вибори

14:10,
16 Вересня 2018
4865

Створено робочу групу для запобігання зовнішньому втручанню в українські вибори

14:10,
16 Вересня 2018
4865
Створено робочу групу для запобігання зовнішньому втручанню в українські вибори
Створено робочу групу для запобігання зовнішньому втручанню в українські вибори
Автори:
Євразійський центр Атлантичної ради, Фонд Віктора Пінчука та Трансатлантична комісія з чесних виборів започаткували «Робочу групу з українських виборів». До її складу ввійдуть експерти з кібербезпеки, а також боротьби із дезінформацією та гібридними способами ведення війни в Україні, Західній Європі та США.

Презентація ініціативи відбувалася 14 вересня на Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в Києві, повідомила прес-служба Фонду Віктора Пінчука.

Організатори прагнуть сприяти протидії спробам зовнішнього втручання з метою підриву демократичного процесу. 
 
Експерти нової робочої групи здійснюватимуть моніторинг спроб втручання та сповіщатимуть уряди та громадськість про загрози у разі виявлення фактів зовнішнього впливу.
 
«Москва активно втручалась у вибори в США, Європі та інших частинах світу протягом останніх років, – зазначив директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Хербст, оголосивши про ініціативу. – Кремль нарощує потужність для подібних дій в Україні під час президентських виборів, що відбудуться у березні 2019 року».

Пан Хербст додав, що це послужить інтересам США та Заходу у два способи. «По-перше, Україна наразі знаходиться у центрі фокусу ревізіоністської зовнішньої політики Кремля. Подолання агресії Кремля в Україні та стримування Москви від подальшої дестабілізації України шляхом втручання у її вибори сприяє стабільності у Європі та Євразії.  По-друге, виявлення тактики Кремля в Україні допоможе нам захиститись від вірогідного втручання у вибори в Америці та інших країнах Європи», – уважає він.
 
Колишній генеральний секретар НАТО, засновник і керівник консалтингової компанії Rasmussen Global Андерс Фог Расмуссен назвав Україну «нульовою позначкою в процесі втручання у вибори».

«Росія зробила свою ставку в українському електоральному процесі наступного року, де країна робитиме вибір між збереженням орієнтованого на реформи прозахідного курсу та поверненням назад, – заявив він. – Я не маю сумнівів, що Москва розгорне повний спектр заходів, покликаних сіяти розгубленість і страх: кібератаки, вбивства, дезінформація, застосування звичайних видів зброї на Сході України. Ми не можемо дозволити цьому статися. Саме тому наша робоча група працюватиме, аби допомогти захистити Україну від втручання і підвищити рівень інформованості на Заході про те, що Кремль робить тут. Ми займатимемо політично нейтральну позицію, але ми маємо намір виступати у ролі рефері для забезпечення чесної гри на полі і давати свисток у разі, коли побачимо, що відбувається втручання ззовні».

Засновник YES Віктор Пінчук зазначив, що наступне покоління технологій втручання та дезінформації може «глибоко нашкодити наступному поколінню демократії та навіть українській державності як такій». «Якщо ми цьому не протидіятимемо, то те, що може статись в Україні у 2019 році, на Заході може знов відбутися вже в 2020. Саме тому вкрай важливо обговорювати ці проблеми», – уважає підприємець.
 
Нагадаємо, днями засновник і гендиректор соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг заявив, що компанія підготувалася ​​до спроб стороннього втручання у вибори в різних країнах і зможе ефективно їм протидіяти.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду