Папа Франциск назвав поширення фейків «зміїною тактикою»

Папа Франциск назвав поширення фейків «зміїною тактикою»

12:35,
25 Січня 2018
3996

Папа Франциск назвав поширення фейків «зміїною тактикою»

12:35,
25 Січня 2018
3996
Папа Франциск назвав поширення фейків «зміїною тактикою»
Папа Франциск назвав поширення фейків «зміїною тактикою»
Автори:
Папа Римський Франциск засудив поширення фейків і повідомив, що перший випадок дезінформації зафіксований у Біблії.

Як зазначає BBC, про це йдеться в документі під назвою «Істина звільнить вас – фейкові новини та журналістика для миру», який видали до Всесвітнього дня соціальних комунікацій католицької церкви.

Понтифік зокрема написав, що перший випадок дезінформації зафіксований у Біблії, коли змій спокушав Єву з'їсти заборонений фрукт. За словами Папи Франциска, цей епізод показав надзвичайні наслідки, до яких призводять фейкові новини: поширення зарозумілості та ненависті.

Папа Франциск засудив «зміїну тактику», до якої вдаються ті, хто поширює недостовірну інформацію, й закликав користувачів соціальних медіа та журналістів викривати маніпуляції, націлені на розбрат.

«Розповсюдження фейкових новин служить для досягнення конкретних цілей, впливу на політичні рішення та задоволення економічних інтересів», – уважає Папа Франциск.

Понтифік закликав розвивати медіаосвіту, яка допоможе навчити людей відрізняти, оцінювати та розуміти інформацію.

А журналістів він назвав «захисниками новин» й зазначив, що у наш час це «не просто робота, а місія».

На думку Папи Римського, співробітники медіа повинні зосереджуватися не на сенсаціях, а на вивченні основних причин конфліктів.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року Папа Римський Франциск закликав журналістів не впадати у «комунікаційні гріхи». Він розкритикував журналістів, які драматизують старі скандали і роблять новини із сенсацій. Раніше він засудив  велику кількість дезінформації в пресі, назвавши її «можливо, найгіршою шкодою, якої можуть завдати ЗМІ». Він також називав журналістику, засновану на чутках, одним із різновидів тероризму. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
AFP/GETTY IMAGES
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду