52% росіян довіряють інформації федеральних і центральних ЗМІ про події в Україні – опитування

00:00,
27 Грудня 2013
1423

52% росіян довіряють інформації федеральних і центральних ЗМІ про події в Україні – опитування

00:00,
27 Грудня 2013
1423
52% росіян довіряють інформації федеральних і центральних ЗМІ про події в Україні – опитування
Більшість росіян у цілому довіряють інформації про події в Україні, отриманій від федеральних каналів, і вважають, що українців на майдани виводить вплив Заходу.

Такі результати опитування, проведеного «Левада-Центром», повідомляє УНІАН.

Очевидно, більшість росіян не помічають пропаганди, яку реалізовують російські телеканали (дивіться публікацію - «Російська пропаганда - назад в СРСР»).

Відповідаючи на запитання про ступінь довіри до інформації про події в Україні, які дають російські федеральні й центральні телеканали та радіостанції, 9% респондентів сказали «повністю довіряю», 52% - «скоріше довіряю». При цьому не довіряють 25% опитаних (22% - скоріше не довіряють, 3% - абсолютно не довіряють). Важко відповісти 15%.

Більшість росіян (57%) не стежать за подіями останніх чотирьох тижнів в Україні, викликаними відмовою керівництва України від підписання угоди з ЄС, і спробами розгону протестувальників. 25% навпаки уважно відстежують ці повідомлення. 18% важко відповісти.

41% опитаних вважають, що перш за все виводить протестувальників на Майдан вплив Заходу, який прагне втягнути Україну в орбіту своїх політичних інтересів, 27% упевнені, що люди вийшли на вулиці з націоналістичних настроїв, 13% зазначили, що це прагнення зробити Україну такою ж цивілізованою країною, як й інші країни Європи, 12% - прагнення звільнити Україну від економічного та політичного диктату Росії, стати незалежними, 9% - обурення корумпованою владою, 9% - відчуття громадянської гідності, що не сприймає свавілля влади. Важко відповісти 16%.

Відповідаючи на запитання, які почуття викликають дії протестувальників на Майдані, 2% вказали – захоплення, 6% - схвалення, 19% - здивування, подив, 13% - роздратування, 13% - обурення, 41% - ніяких почуттів. 6% важко відповісти. Водночас, 34% респондентів вважають, що українське керівництво й опозиція дійдуть компромісу, Євросоюз і уряд відновлять переговори про євроінтеграцію України. 29% вважають, що мітинги будуть розігнані силовими методами, а нинішня українська влада продовжуватиме свою політику. 11% думають, що Президент і уряд України підуть у відставку й буде оголошено дострокові вибори. 27% важко відповісти.

Опитування проводилося 20-24 грудня за репрезентативною всеросійською вибіркою міського й сільського населення серед 1603 осіб віком 18 років і старше в 130 населених пунктах 45 регіонів РФ. Розподіл відповідей наводиться у відсотках від загального числа опитаних разом із даними попередніх опитувань. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ru.wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду