Українські медіа мають відмовитися від російського контенту – Сергій Гайдай

Українські медіа мають відмовитися від російського контенту – Сергій Гайдай

00:00,
6 Травня 2014
2321

Українські медіа мають відмовитися від російського контенту – Сергій Гайдай

00:00,
6 Травня 2014
2321
Українські медіа мають відмовитися від російського контенту – Сергій Гайдай
Українські медіа мають відмовитися від російського контенту – Сергій Гайдай
В умовах інформаційної війни, важливою складовою якої є телебачення, всі українські канали повинні відмовитися від російського контенту, в першу чергу серіалів, де глядачам насаджують російські смисли.

Таку думку висловив політтехнолог Сергій Гайдай у відеоблозі для проекту «Media Transparency», який Центр медіакомунікацій «Нова Україна» реалізує у партнерстві з «Телекритикою».

На думку Сергія Гайдая, Росія вже майже 20 років по висхідній веде інформаційну війну проти України. Він зазначив, що найбільшого впливу цієї війни зазнали жителі південного сходу України, які потрапили в найважчу ситуацію.

«По-перше, реальність, у якій вони жили, їх не влаштовувала. Будемо чесними, ця держава нічого не зробила, щоб ця реальність була якимось чином стабільною, благополучною. Однак є величезний вал російського телебачення, в якому новини розповідають про те, яка погана Україна», - додав Сергій Гайдай.

В той же час він підкреслив, що не новини є основною зброєю довгострокової інформаційної війни.

«Подивіться на загальноукраїнські канали. Що дивиться звичайний обиватель, звичайна людина, намагаючись відволіктися від своєї дійсності? Серіали! Що таке російський серіал? Російські герої, російські смисли, російські словечка, російські меми. І для них створюється образ прекрасної, потужної країни, не без проблем, але привабливий. Те, що вони дивляться у себе за вікном, українське, програє у багато разів» , - сказав політтехнолог.

За словами Сергія Гайдая, кожне медіа має зрозуміти, що якщо воно хоче бути українським, якщо воно хоче жити в цій країні, перша дія, яку треба зробити - не просто закрити російські канали, а повністю відмовитися від російського контенту.

«Він сьогодні завдає колосальної шкоди. Не повинні головними героями для українця ставати російські менти, російські судді, російські бізнесмени, російські актори, російська тусовка. Давайте говорити про українську дійсність. Основний інструмент, який сьогодні необхідно запровадити – медіа повинні відмовитися від контенту російського і включити контент український», - упевнений політтехнолог.

Він підкреслив, що питання тут не в тому, щоб відразу скрізь з'явилася українська мова, навпаки, має бути величезна кількість російськомовних каналів. «Нам треба вигравати південний схід, який на цій мові говорить. Якщо відбувається українізація, то це повинна бути довголітня програма, поступова, з поколіннями переходу на іншу мову, яка просто повинна бути більш модною, не обов'язковою, а модною. Коли самі люди хотітимуть говорити українською мовою», - підкреслив Сергій Гайдай.

Головне на його думку – український контент. Українські серіали, українські герої, українська молодь, українські програми, українські реаліті-шоу. «Ми здатні. Нам треба цю індустрію заново підняти», – сказав політтехнолог. Він нагадав, що росіяни користувалися українськими виробничими потужностями, акторами, знімальними майданчиками, декораціями для виробництва власного контенту, який потім Україні і продавали.

Сергій Гайдай також зазначив, що Україні потрібна нормальна контрпропаганда. «Треба розповісти нашим громадянам, яка природа російської влади: чим вона хворіє; що таке російське чиновницьке свавілля; що таке ментовський «бєспрєдєл». І те, від чого сьогодні Майдан важко, із жертвами позбавлявся (від злочинної корупційної влади) сьогодні у багато разів більше й серйозніше у Росії», - підкреслив він.

«Колись говорили, що головною зброєю Америки була не американська армія та авіаносці, а Голлівуд. Коли світ почав дивитися їхні фільми (в тому числі й Радянський союз) , джинси, жуйка і Кока-Кола, як елементи їхньої культури, йшли попереду американської армії. Ми зможемо народжувати контент, який агітуватиме та атакуватиме саме російських громадян, ту спершу невелику їх частину, яка чудово розуміє, що Путін – це не благо для Росії, скоріше така ж загроза, як і для України», – резюмував Сергій Гайдай.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Сергій Гайдай, facebook.com/novomediaforum
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду