Російська ВДТРК у «Вікіпедії» звинуватила Україну в катастрофі «Боїнга»

00:00,
18 Липня 2014
1640

Російська ВДТРК у «Вікіпедії» звинуватила Україну в катастрофі «Боїнга»

00:00,
18 Липня 2014
1640
Російська ВДТРК у «Вікіпедії» звинуватила Україну в катастрофі «Боїнга»
У статті про список катастроф цивільної авіації у російській версії «Вікіпедії» відповідальність за збитий малазійський літак було перекладено з бойовиків ДНР на українських військових. Правку було зроблено з IP-адреси, яка належить російському холдингу ВДТРК, повідомляє мікроблог «Госправки».

В історії правок статті на «Вікіпедії» видно, що з IP-адреси російської державної телерадіокомпанії було змінено інформацію про винних у катастрофі та оновлено кількість жертв. Фрагмент про те, що літак збили «терористи самопроголошеної Донецької народної республіки з ракетних установок “Бук”, які були отримані терористами з Російської Федерації» був замінений на формулювання «українські військові».

Також було уточнено кількість жертв катастрофи з 295 на 298 (стало відомо, що в літаку летіли троє немовлят, на яких не брали окремих квитків).

Міркроблог «Госправки» відстежує редагування у «Вікіпедії», зроблені російськими державними структурами.

Матеріал опубліковано в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Reuters
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду