Українська розвідка дослідила діяльність Управління інформаційного протиборства у складі російської армії
Українська розвідка дослідила діяльність Управління інформаційного протиборства у складі російської армії
За даними української розвідки, начальником цього управління призначено полковника Костянтина Карпова. Про це йдеться на сайті ГУР.
Українська розвідка наводить організаційно-штатну структуру управління:
За даними української розвідки, основними напрямами діяльності управління визначено:
- дискредитацію політичного керівництва та командування Збройних Сил України, провокування недовіри до них;
- формування думки про поширення в Україні расизму та міжнаціональної нетерпимості;
- переконання міжнародної спільноти у систематичних порушеннях українською владою режиму припинення вогню та приховане нарощування ЗС України сил та засобів вздовж лінії розмежування з метою відновлення активних бойових дій;
- створення негативного іміджу сил АТО шляхом звинувачення українських військовослужбовців у скоєнні злочинів та протиправних дій, зокрема стосовно цивільного населення;
- деморалізацію українських військовослужбовців;
- забезпечення тотального домінування російських мас-медіа в інформаційному просторі тимчасово окупованих територій України;
- формування антиукраїнських настроїв у населення тимчасово окупованих територій України;
- штучне створення «доказової бази» для звинувачення силових структур України.
У розвідці стверджують, що Управління інформаційного протиборства у складі російської армії здійснює підготовку і розміщення в російських ЗМІ та інформаційних ресурсах «ДНР/ЛНР» відповідних матеріалів інформаційно-психологічного впливу, підготовку і поширення в соціальних мережах (насамперед «ВКонтакте», «Однокласники») та на інших ресурсах мережі інтернет (Youtube, Livejournal, «Русская весна») спеціальних матеріалів, спрямованих на дискредитацію керівництва України, командування та військовослужбовців сил АТО.
ГУР наводить такі приклади «інформаційних диверсій» Управління інформаційного протиборства, поширених і розкручених у соціальних мережах:
- демонстраційний альбом «Если бы не генералы» (російською, українською та англійською мовами);
- відеосюжет «Слава артиллерии Украины»;
- статті «Идейное кредо украинских фашистов», «Свято наближается», «Раскрыта схема работы информационных диверсантов Украины 2.0» та ін;
- спеціально підготовлений матеріал, спрямований на демонстрацію підготовки провокаційних дій зі сторони сил АТО в північних передмістях Горлівки (зокрема, населені пункти Зайцево і Гольмовський);
- створення та поширення інформації зі звинуваченням української сторони у постачанні озброєння (зокрема, переносних зенітно-ракетних комплексів китайського виробництва FN-6) терористичній організації «Ісламська держава»;
- підготовка та поширення інформаційних повідомлень у західних ЗМІ щодо зростання рівня міжнаціональної нетерпимості та расизму серед громадян України (зокрема, на прикладі підготовлених російською стороною провокацій під час футбольного матчу між командами «Динамо» та «Челсі» 20 жовтня в Києві).
«Окремим специфічним аспектом роботи в соціальних мережах, насамперед “ВКонтакте”, є моніторинг аккаунтів полонених військовослужбовців ЗС України на предмет визначення кола їх знайомих та зацікавлень, - повідомляє українська розвідка. - Мета таких заходів – здійснення інформаційно-психологічного впливу на коло їх контактів у соціальних мережах».
Також українська розвідка звинувачує російське Управління інформаційного протиборства в підготовці і розсиланні за допомогою мобільного додатку Viber sms-повідомлень деморалізуючого змісту на номери телефонів військовослужбовців і цивільного населення, які знаходяться поблизу лінії розмежування; у проведенні інформаційних заходів з формування антиукраїнських настроїв у військовослужбовців та бойовиків 1 та 2 армійських корпусів.
У розвідці стверджують, що це російське управління також організовує роботу з представниками міжнародних організацій і місій, насамперед ОБСЄ, з метою перекати їх у порушеннях українською стороною режиму припинення вогню та спонукати до оприлюднення на офіційному рівні подібних оцінок. «Ініціюються виїзди спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до окремих районів “ДНР/ЛНР” для т.зв. “фіксації правопорушень” зі сторони українських військових. При цьому організовується висвітлення таких виїздів російськими ЗМІ у вигідному ракурсі (залучаються НТВ, Lifenews, “РИА Новости”, “Интерфакс”, “Новороссия”, “Донецкое агентство новостей”)», - йдеться в повідомленні ГУР.
За даними розвідки, це управління також готує щоденні виступи і заяви одного з ватажків «ДНР» Едуарда Басуріна щодо порушень українською стороною режиму припинення вогню, перекладає їх іноземними мовами (англійською, німецькою, французькою, іспанською та фінською) та розміщує на спеціально створених для зарубіжної аудиторії інформаційних ресурсах Doni News, Doni Press, Novorossia Vision.
«Крім того, офіцерами управління створюються і розкручуються спеціальні інформаційні рухи (групи) для ведення інформаційної війни проти України. Зокрема, на початку листопада цього року створено рух під назвою СПРУТ (Система противодействия украинскому терроризму)», - повідомляє ГУР.
За даними української розвідки, керівництво Центру територіальних військ Південного військового округу РФ, готуючись до відновлення активних бойових дій, звернулось до вищого командування з проханням забезпечити Управління інформаційного протиборства значною кількістю символіки, літератури та атрибутики неонацистського характеру. «Ці матеріали планується залишати на захоплених українських позиціях та тілах загиблих українських вояків – для подальшого висвітлення в російських ЗМІ як свідчення проведення українською владою неонацистської політики та порівняння сил АТО з нацистськими каральними підрозділами часів Другої світової війни», - повідомляє ГУР.