Пітер Померанцев: Перемога в інформаційній війні можлива лише у свідомості

Пітер Померанцев: Перемога в інформаційній війні можлива лише у свідомості

12:53,
26 Березня 2015
5195

Пітер Померанцев: Перемога в інформаційній війні можлива лише у свідомості

12:53,
26 Березня 2015
5195
Пітер Померанцев: Перемога в інформаційній війні можлива лише у свідомості
Пітер Померанцев: Перемога в інформаційній війні можлива лише у свідомості
В умовах інформаційної війни слід захищати інформаційний простір, покращувати соціальну політику та будувати власні інформаційні операції, добре розуміючи цільову аудиторію.

Такі думки висловив британський публіцист Пітер Померанцев, виступаючи на відкритті ІІ Міжнародного студентського медіасимпозіуму «Переосмислення медій як протидія пропаганді» в Українському католицькому університеті у Львові.

За словами доповідача, в інформаційній війні журналістика відіграє не головну роль;  ключовою є військова дисципліна.

«Нині існує низка теорій інформаційної війни, - розповів Померанцев. – Російська теорія апелює до інформаційної та психологічної війни, сутність якої полягає в тому, щоб підкорити іншу країну, навіть не торкаючись її».

Доповідач згадує, що такий погляд РФ веде свій початок з 1999 року, коли тодішній міністр оборони Ігор Сергєєв визнав: Росія ніколи не зможе побороти Захід військовим озброєнням. З цієї причини - використовуватиме асиметричні дії задля утвердження своїх імперських амбіцій. Як приклад російських операцій, доповідач навів діяльність Росії в Естонії 2007 року, коли штучно ініціювався розкол у суспільстві, відбувалися кібератаки, втручання у банківську систему. Завдання полягало не в тому, щоб захопити країну, а погіршити її репутацію, змусити виглядати вразливою.

За словами Пітера Померанцева, ядром інформаційної війни є людська свідомість, психологічна сфера. «В інформаційній боротьбі йдеться не лише про пропаганду, медіа дебати, переконання, - зазначає він. – Це військова доктрина, що включає кіберагресію, економічні, медійні засоби та інші засоби».

Такий вид війни існував завжди, однак набув більшої інтенсивності у зв’язку з появою нових інформаційних технологій, зазначає Померанцев. «Перемога у цій війні – винятково у свідомості. Немає вторгнення, немає прапора, піднятого над чужою територією, немає моменту, коли буде сказано “все, ми перемогли”», - розповідає публіцист і додає, що на Донбасі також йдеться не про класичну мілітарну операцію.

Говорячи про можливі способи протидії інформаційній війні, автор виокремлює три напрямки, у яких слід працювати.

По-перше, за словами Померанцева, необхідно захищати інформаційний простір. Адже раціональна дискусія є неможливою, коли агресор намагається залякати, поширити чутки, завалити інформацією. Він також висловлює думку, що у ХХІ столітті необхідною є нова професія – «постжурналіст». Вже зараз це розпочинається появою ініціатив на кшталт StopFake і повинно поширюватися по всьому світу, вважає автор.

По-друге, зазначає доповідач, слід розробляти ефективну соціальну політику.

По-третє, слід проводити власні інформаційні операції, перед цим детально вивчивши потреби місцевої аудиторії. 

ІІ Міжнародний Студентський Медіасимпозіум’2015: «Переосмислення медій як протидія пропаганді» триватиме у Львові 26–27 березня 2015 року.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду