Головного редактора «Московского комсомольца» занесено на Дошку ганьби

Головного редактора «Московского комсомольца» занесено на Дошку ганьби

15:06,
16 Січня 2015
3626

Головного редактора «Московского комсомольца» занесено на Дошку ганьби

15:06,
16 Січня 2015
3626
Головного редактора «Московского комсомольца» занесено на Дошку ганьби
Головного редактора «Московского комсомольца» занесено на Дошку ганьби
Ім’я головного редактора та власника видання «Московский комсомолец» Павла Гусева занесено на Дошку ганьби брехливих журналістів за публікацію недостовірної інформації про події в Україні.

Під час висвітлення трагедії малазійського «Боїнга» на Донеччині влітку минулого року видння «Московский комсомолец» опублікувало відео, на якому нібито зафіксовано падіння пасажирського авіалайнера MH17. Насправді, це відео показувало падіння вантажного літака «Боїнг 747» у 2013 році в Афганістані. Окрім цього, видання опублікувало новину з посиланням на «німецькі ЗМІ» про те, що український пілот штурмовика Су-25 нібито признався, що він збив малазійський «Боїнг».

«Пілот, ім’я якого не названо, підтвердив, що малазійський літак було збито з його бортової гармати. Це зізнання дивним чином збіглося з публікацією фотографій чітких отворів на уламках «Боїнга», які, на думку деяких експертів, не могли виникнути від ракети комплексу «Бук», - написало видання за мотивами статті з Wahrheit für Deutschland. Ця новина видумана, а її першоджерелом є ресурс Wahrheit für Deutschland. На цьому сайті вказано, що весь контент є «повністю видуманим, а інколи ще й міцно перебріханим». Фейкова новина на сайті «Московского комсомольца» зібрала майже 280 тисяч переглядів.

8 липня видання опублікувало фейкову історію про те, що так званий ополченець «»ЛНР» нібито ціною власного життя зупинив танк українських військових в Ізварино. Бойовики заявили, що Олександр Скрябін, який раніше жив та працював у Молодогвардійську, зі зв’язкою гранат кинувся під танк. Насправді, чоловік, ім’я, біографія та фото, якого було використано для цієї історії, помер ще в 2011 році від раку легень. Інших повідомлень про підірваний в Ізварино танк, окрім історії про Олександра Скрябіна, не було. Фейкова новина на сайті видання зібрала 44 тисячі переглядів.

Детальніше з іншими випадками брехні та маніпуляцій можна ознайомитися на «Дошці ганьби брехливих журналістів».

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
vpk.name
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду