Головних редакторів інформагентства Regnum занесено на Дошку ганьби

Головних редакторів інформагентства Regnum занесено на Дошку ганьби

16:46,
24 Листопада 2014
2688

Головних редакторів інформагентства Regnum занесено на Дошку ганьби

16:46,
24 Листопада 2014
2688
Головних редакторів інформагентства Regnum занесено на Дошку ганьби
Головних редакторів інформагентства Regnum занесено на Дошку ганьби
Імена Модеста Колерова, головного редактора ІА Regnum, та його попередника – Вігена Акопяна – занесено на Дошку ганьби брехливих журналістів за дезінформування щодо подій в Україні.

На сторінках інтернет-видання Regnum систематично з’являються недостовірні повідомлення, які ускладнюють читачам можливість розібратися в ситуації на Донбасі та зробити власні висновки. Транслюючи чутки та непідтверджену інформацію, Regnum продовжує розпалювати міжнаціональну ворожнечу.

12 листопада інтернет-видання опублікувало недостовірну інформацію про те, що на Донбасі вбито Саманту Лютвей, британську терористку на прізвисько Біла вдова. За словами кореспондента видання, Лютвей нібито воювала на Донбасі в складі батальйону «Айдар». Під Дебальцево її нібито вбив російський снайпер. Однак журналіст не повідомив, звідки у нього ця інформація, та не навів жодних доказів.

Невдовзі дезінформацію з посиланням на Regnum опублікував британський таблоїд Mirror. 13 листопада в ефірі програми «Вести» на каналі «Россия 24» цю інформацію озвучили з посиланням на британське видання.

Чутку спростували в РНБО. За словами речника РНБО Андрія Лисенка, якого процитував УНІАН, дезінформацію запустили спеціально для американської та британської аудиторії: «Це чергова вигадка російських ЗМІ на кшталт «розп'ятого хлопчика», подібних ми вже бачили багато. Нічого спільного з реальністю ця інформація не має. Це фейк вигаданий спеціально для американської та британської аудиторії, оскільки тема «Білої вдови» для них є дражливою».

2 липня Regnum на своїй сторінці у Facebook використав фейкове фото касетної бомби для новини під заголовком «Під Донецьком знайшли нерозірвану касетну бомбу». У коментарі адміністраторів сторінки звучать звинувачення в сторону української влади: «У Києві що не знають, що їх використання заборонено ще з часів В’єтнаму?»

Насправді використана фотографія не має жодного стосунку до України. Її зробив 9 листопада 2006 року фотограф агентства Associated Press Мохаммед Заатарі. Касетну бомбу, зображену на фото, Ізраїль використав проти Лівану.

На рівні термінів інформагентство нав’язує аудиторії пропагандистську точку зору. Наприклад, у новинах Regnum трапляються такі терміни як «хунта» чи «карателі».

Детальніше із прикладами брехні та маніпуляцій можна ознайомитися на fameandshame.telekritika.ua.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
regnum.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду