Російські телеканали вигадали історію про «наколотого хлопчика»

Російські телеканали вигадали історію про «наколотого хлопчика»

11:27,
4 Листопада 2014
1396

Російські телеканали вигадали історію про «наколотого хлопчика»

11:27,
4 Листопада 2014
1396
Російські телеканали вигадали історію про «наколотого хлопчика»
Російські телеканали вигадали історію про «наколотого хлопчика»
Телеканали НТВ та LifeNews показали історію про 13-річного Стаса з містечка Красний Лиман Донецької області. У сюжетах розповідається, що українські військові нібито вкололи хлопцеві наркотики та змусили розвідати позиції бойовиків. Героєм телевізійних матеріалів став хлопець, який 12 жовтня вийшов з дому та не повернувся.

Як вдалося з’ясувати виданню StopFake, Петров Станіслав Сергійович зник безвісти 12 жовтня із Красного Лиману. У хлопця діагностовано легку розумову відсталість.

«Известно, что 12 октября текущего года мальчик ушел из дома и до настоящего времени не вернулся. Приметы: на вид 12-13 лет, рост 140 см, худощавого телосложения, лицо овальное, глаза голубые, волосы светлые средней длины. Ребенок был одет в свитер темно-красного цвета, спортивные штаны, кроссовки. Станислав имеет диагноз «легкая степень умственной отсталости». Склонен к бродяжничеству», - зазначено у повідомленні Красноармійського міського відділу ГУМВС України.

Суперечливість історії про те, що хлопця нібито викрали та накололи наркотиками, підтверджують і самі сюжети російських телеканалів.

Зокрема, журналіст НТВ кілька разів наголошує на тому, що хлопчику вкололи певну речовину: «Нацгвардейцы со шприцами сделали из донецкого мальчика мишень для ракет», «Мальчик вспомнил, как военные сделали ему укол, как закружилась голова и как он ехал к ополченцам почти 50 километров на велосипеде».

Журналіст також нав’язує власний нічим не підтверджений висновок про те, що нібито вкололи хлопчику: «На его левой руке как минимум три прокола от шприца. Что именно ему кололи — не ясно. То ли это был наркотик, то ли сильнодействующее психотропное вещество». У сюжеті кілька разів показано ліву руку хлопця із трьома червоними крапками у ліктьовій ямці.

Водночас у тому ж сюжеті телеканалу НТВ лікар-нарколог заявляє, що три сліди від проколів у хлопця залишилися на зап’ясті правої руки, а не у ліктьовій ямці лівої. Те ж саме хлопець підтвердив в інтерв’ю телеканалу LifeNews і також показав на камеру зап’ястя правої руки.

 

 

Окрім цього, автори сюжету на НТВ зазначають, що українські військові нібито одягли на хлопчика бушлат з радіопередавачами: «Он помнит, что украинские солдаты пригрозили, что они убьют родителей, если подросток не наденет бушлат, нашпигованный радиопередатчиками, и не проследует к блокпосту защитников Донбасса».

«Задумка проста: ребенка ополченцы не тронут, примут и обогреют. Стас должен был стать электронной точкой на карте ноутбука нацгвардейцев, электронной мишенью для их ракет», - робить власні висновки журналіст НТВ.

На відео обох телеканалів хлопчик справді одягнений у військовий бушлат. Проте лідер бойовиків із позивним Гіві у інтерв’ю телеканалу LifeNews заявив, що хлопець приїхав у легкому светрі та спортивних штанах. А у теплий одяг хлопця одягли вже бойовики, які затримали хлопця. Ідентичний опис одягу Стаса вказаний у повідомленні працівників міліції.

Варто зазначити, що журналіст НТВ у сюжеті практично повністю розповідає історію замість хлопця. При цьому він використовує безпідставні оцінкові судження та не відмежовує фактів від коментарів. LifeNews показав матеріал про Стаса у форматі «без коментарів».

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ntv.ru, скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду