Керівника холдингу «Правда.Ру» Вадима Горшеніна занесено на Дошку ганьби
Керівника холдингу «Правда.Ру» Вадима Горшеніна занесено на Дошку ганьби
На сторінках «Правда.Ру» систематично публікують неправдиву або ж непідтверджену інформацію про події в Україні, що призводить до неточного або викривленого розуміння того, що відбувається на Донбасі. Інтернет-видання також замовчує факти участі в бойових діях російських воєнних, що є фактичним інформаційним прикриттям військової агресії Росії. Окрім цього, видання активно використовує терміни «ополченці» та «Новоросія», чим легітимізує дії бойовиків та сприяє посяганням на територіальну цілісність України.
9 травня 2014 року видання опублікувало фейкове повідомлення про те, що у Львові «бандерівці напали на ветеранів та палили георгіївські стрічки». У якості доказу було опубліковано відео сутичок на Пагорбі Слави у Львові. Такі події дійсно мали місце на День перемоги, однак три роки тому – в 2011 році. «Правда.Ру» ошукала своїх читачів, видавши це відео за актуальні події 2014 року.
Протягом червня інтернет-видання разом із низкою російських ЗМІ розповсюджувало чутки про нібито використання українськими військами фосфорних бомб у передмістях Слов’янська. Ця інформація базувалася виключно на заяві бойовиків, була спростована українською стороною та не знайшла жодного підтвердження протягом наступних місяців, в тому числі, після того, як українські війська відновили контроль над містом. Відео, яке російські ЗМІ спочатку використовували в якості доказу, насправді було зняте у 2004 році в Іраку.
7 липня «Правда.Ру» з посиланням на телеканал «Россия 24» поширила дезінформацію про те, що колишній адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко спільно із командиром батальйону «Донбас» Семеном Семенченко та громадянкою Німеччини Ольгою Фібер нібито торгували органами українських солдат. Спочатку цю інформацію спростував командир батальйону «Донбас», а згодом ініціативі Stopfake вдалося поспілкуватися з Ольгою Фібер, яка заявила, що не є медиком і не знайома з Власенком та Семенченком, як про це повідомляли російські ЗМІ. Німецький журналіст Хорст Клойзер провів розслідування щодо цього повідомлення. Він поспілкувався з Ольгою Фібер та звернувся у Німецький фонд трансплантації органів, Федеральне міністерство охорони здоров’я та Федеральне управління кримінальної поліції. У всіх цих джерелах журналісту не вдалося знайти жодного підтвердження заяві російських ЗМІ.
Детальніше із прикладами брехні та маніпуляцій інтернет-видання «Правда.Ру» можна ознайомитися на fameandshame.telekritika.ua.
Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»