ІМІ: Більше половини матеріалів у «Фактах» і «Сегодня» - незбалансовані

00:00,
10 Січня 2011
1348

ІМІ: Більше половини матеріалів у «Фактах» і «Сегодня» - незбалансовані

00:00,
10 Січня 2011
1348
ІМІ: Більше половини матеріалів у «Фактах» і «Сегодня» - незбалансовані
Автори:
Результати моніторингу дотримання журналістських стандартів у пресі у грудні 2010 року.

Більше половини матеріалів в таких виданнях як «Факты и комментарии» та «Сегодня» у грудні були незбалансованими. Такого висновку дійшли експерти Інституту масової інформації в результаті проведення моніторингу дотримання журналістських стандартів загальнонаціональними виданнями.

 

Моніторинг був проведений Інститутом масової інформації за підтримки InternewsNetwork. Досліджено шість загальнонаціональних друкованих видання: три щоденні - «Факты и комментарии», «Сегодня» та «Экономические известия», і три тижневики - «Український тиждень», «Корреспондент»і «Коментарі». У їхніх публікаціях відстежувалось дотримання в них шести основних журналістських стандартів балансу думок, оперативності, достовірності, відокремлення фактів від коментарів, точності та повноти представлених фактів.

 

Найбільше порушень журналістських стандартів у грудні було виявлено в газеті «Факты и комментарии». Найчастіше в цій газеті порушувалися стандарти балансу думок та повноти представлених фактів.

 

Так, наприклад, стаття «Генеральная прокуратура задержала заместителя председателя гостаможни Виктора Бондаря» базується на висловах, цитатах та заявах Генерального прокурора України, позиція якого становить майже 90% обсягу матеріалу. Водночас в статті не представлена точка зору іншої сторони: ані самого Віктора Бондаря, ані його представників, адвокатів, чи інших осіб, які б могли донести його позицію.

 

Загалом «Факты» отримали найнижчий загальний бал з дотримання журналістських стандартів -  4,31 з 6 можливих.

 

Серед щоденних видань «Экономические известия» отримали найвищий бал за  дотримання журналістських стандартів – 5 із 6 балів. Разом з тим, у газеті трапляються порушення двох стандартів: балансу думок і точок зору та достовірності (посилання на джерела). Це стосується в першу чергу статей газети щодо діяльності судової влади, наприклад, статті «Судами открыто рулят регионалы».

 

Також у виданні часто можна бачити фразу «на думку експертів» без зазначення конкретних прізвищ.

 

У щотижневих виданнях рівень дотримання журналістських стандартів традиційно залишається досить високим – середній бал матеріалу перевищує 5. Але у грудні 2010 року серед тижневиків найкращі показники продемонструвала газета «Коментарі» з середнім балом 5,6, обігнавши «Корреспондент», який минулого місяця посідав першу позицію з середнім балом 5,9 (цього  місяця – 5,43).

 

«Медіаграмотність» за матеріалами ІМІ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду