Українське посольство вирішило повчити французькі ЗМІ, як писати про Україну

00:00,
9 Лютого 2011
1215

Українське посольство вирішило повчити французькі ЗМІ, як писати про Україну

00:00,
9 Лютого 2011
1215
Українське посольство вирішило повчити французькі ЗМІ, як писати про Україну
У дипломатичного представництва тепер є позиція і чітке бачення, що прийнятно, а що неприйнятно для журналістів.

 

Посольство України у Франції надіслало до редакцій засобів масової інформації, в яких останнім часом з’являлись критичні публікації про події в Україні, повідомлення під назвою «Внутрішня політична ситуація в Україні». У ньому викладено позицію дипломатичного представництва щодо подій, які привернули увагу французьких медіа. Наводимо текст у перекладі медіаексперта Алли Лазаревої:

 

Повідомлення для преси


Внутрішня політична ситуація в Україні


У контексті появи у французьких медіа публікацій про відкриття кримінальних справ проти представників української опозиції та нібито політичних переслідувань проти них, Посольство... вважає за необхідне представити своє бачення ціє теми.

 

1. Судові впровадження, розпочаті проти лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, є частиною спільних дій у боротьбі проти корупції в Україні. Вони не можуть розглядатися як метод політичного тиску або вияв селективного правосуддя. Варто підкреслити, що питання посилення боротьби з корупцією завжди підіймалося Європейським Союзом під час діалогу з Україною. Генеральна Прокуратура відкрила судові впровадження за зловживання владою та нецільове використання коштів від квот, отриманих у рамках Кіотського протоколу, а також - під час закупівлі медичних транспортних засобів, не придатних до використання. Саме відмова від таких розслідувань стала б проявом вибіркового правосуддя.

 

2. Кримінальні справи були відкриті не лише проти представників опозиції, але також проти членів партії влади, а також тих, хто входить до парламентської коаліції. Наприклад, проти колишнього Голови Верховної Ради автономної республіки Крим, заступника міністра з питань охорони навколишнього середовища. це свідчить про незалежність українського правосуддя. Загалом, проти можновладців розпочато 300 розслідувань, коли ж проти представників БЮТ - лише 70.


3. Використання структур та партій Європейського Союзу з метою чинити тиск на українське правосуддя є неприйнятним. Коли правоохоронні органи роблять виняток для одної особи, було б неможливо пояснити відмову таких винятків для інших. Це створило б небезпечний прецедент та зашкодило б зусиллям нашої країни в боротьбі проти корупції. Є очевидним, що Юлія Тимошенко використовує відкрите проти неї впровадження і зокрема відмову відвідати Брюссель, щоб збільшити популярність своєї партії. Підписка про невиїзд є єдиним превентивним заходом проти Юлії Тимошенко. Вона далі здійснює свою політичну діяльність та підтримує контакти з представниками інших країн.


4. Відкриття кримінальних справ проти колишніх членів уряду не є ексклюзивною українською практикою. Таке відбувається й по інших європейських країнах, зокрема, по країнах-членах ЄС та країнах-кандидатах (слідства проти колишніх прем’єр-міністрів Болгарії, Румунії, Хорватії). Політики та дипломати не мусять втручатися до судових розслідувань, а навпаки, сприяти прозорості впроваджень. Тиск на українське правосуддя порушує принцип верховенства права.

 

Оригінал повідомлення французькою.

 

За словами Алли Лазаревої, дотепер українське посольство ніколи не дозволяло собі нав’язувати журналістам інтерпретації подій, вживаючи вислови на кшталт «неприйнятно», «неприпустимо», «не можуть розглядатися» тощо.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду