Одна з найбільш замовчуваних українськими каналами тем - проблеми зі свободою слова

00:00,
4 Березня 2011
1489

Одна з найбільш замовчуваних українськими каналами тем - проблеми зі свободою слова

00:00,
4 Березня 2011
1489
Одна з найбільш замовчуваних українськими каналами тем - проблеми зі свободою слова
Решта невисвітлюваних тем – парламентаризм, боротьба з корупцію, конституційна реформа та інші.

 

Проблема свободи слова у новинах настільки приглушена, що глядачі про неї фактично нічого не дізнаються. Про це заявив завідуючий відділу соціальних структур Інституту соціології НАН України Сергій Макеєв, інтерпретуючи результати дослідження «Моніторинг політичних новин: грудень 2010, лютий 2011 р.».

 

Зокрема, про затримання представниками силових структур одного з найвідоміших українських журналістів Мустафи Найєма із формулюванням «лицо кавказской национальности» повідомили у новинах лише ICTV та СТБ. Лише ICTV подало позиційну заяву ОБСЄ щодо стану свободи слова в Україні, яку представники організації зробили під час візиту до Києва. Перший національний висвітлив лише факт прибуття делегації ОБСЄ,  а телеканал «Україна» в іронічній тональності розповів про зустріч представників організації з лідеркою БЮТ (сюжет заявлявся як «уроки демократії від Тимошенко»).

 

 

 

Про те, куди йде парламентаризм в Україні, можна було здогадуватися лише за висвітленням грудневого побоїща у Верховній Раді, якихось ґрунтовних матеріалів про тенденції на ТБ не було. В’яло канали відреагували на поради владі Венеціанської комісії,  майже не говорили про боротьбу з корупцією, конституційну реформу, думку міжнародних організацій про події в Україні. На периферії уваги тележурналістів – і теми громадянського суспільства, діяльності громадських організацій та прав людини.

 

 

Повну презентацію результатів дослідження можна скачати звідси.

 

Детальніший аналіз тенденцій, виявлених за допомогою моніторингу, читайте на нашому сайті пізніше.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду