IPI викладе онлайн посібник для журналістів про висвітлення цілей  розвитку тисячоліття

IPI викладе онлайн посібник для журналістів про висвітлення цілей розвитку тисячоліття

00:00,
9 Грудня 2013
2083

IPI викладе онлайн посібник для журналістів про висвітлення цілей розвитку тисячоліття

00:00,
9 Грудня 2013
2083
IPI викладе онлайн посібник для журналістів про висвітлення цілей  розвитку тисячоліття
IPI викладе онлайн посібник для журналістів про висвітлення цілей  розвитку тисячоліття
«Посібник репортера про Цілі розвитку тисячоліття: висвітлення зобов’язань на 2015 рік і надалі» (Reporter’s Guide to the Millennium Development Goals: Covering Development Commitments for 2015 and Beyond) підготовлений віденським Міжнародним інститутом  преси (IPI). 

Посібник буде опубліковано у мережі 10 грудня, у проголошений Генеральною Асамблеєю ООН Міжнародний день прав людини, анонсує сайт медіаорганізації. Презентацію супроводжуватимуть семінари та відеоінтерв’ю наживо з видавцями книги й авторами. Протягом дня вони відповідатимуть на запитання  відвідувачів сайту.

Автори посібника - 21 журналіст із досвідом роботи, які представляють 17 країн з усіх континентів. Це перший посібник такого роду. Він містить близько 200 сторінок конкретних порад як ефективно висвітлювати теми пов’язані не тільки з цілями розвитку тисячоліття, а й з визнаними перешкодами на шляху прогресу: корупцією, нестачею енергії, відсутністю прозорості уряду.

Посібник представляє репортерам широку картину того,  на якому етапі ми перебуваємо нині у досягненні цілей розвитку тисячоліття та куди хочемо рухатися надалі. Тож регіональні комісії ООН надали оновлену інформацію про здобутки у своїх країнах і рекомендації пресі як поліпшити їхнє висвітлення. Програма розвиту ООН (UNDP)  аналізує порядок денний ЦРТ після 2015 року, а Фонд міжнародного розвитку ОПЕК (OFID) висловлює погляд на те, чому у ньому бракує проблеми подолання  нестачі енергії.

Випуск книги став можливим завдяки ґранту Фонду міжнародного розвитку ОПЕК (OFID). Більшість вміщених у ній знімків надали Європейська агенція прес-фото (EPA) та іспанська інформаційна агенція EFE.

На другому етапі своєї ініціативи IPI шукає партнерів для проведення тренінгу для журналістів у сферах, що їх охоплює посібник.

 
«Медіа мають величезний вплив на  формування громадської думки, - вважає співвидавець  посібника Скотт Ф. Гріффен (Scott F. Griffen). – Чим більше журналісти  та редактори вважатимуть за потрібне приділяти місце ЦРТ у газетах, часописах, на сайтах, у радіоефірі та у телевізійних програмах, тим менше можливостей буде в урядів забувати чи нехтувати цілями, які вони підтримали близько 15 років тому».

Нагадаємо, що 193 держави-учасниці ООН і понад  20 міжнародних організацій взяли на себе зобов’язання досягнути до 2015 року 8  цілей розвитку тисячоліття – зокрема, таких, як ліквідація повної бідності й голоду, забезпечення загальної початкової освіти, сприяння ґендерній рівноправності,   боротьба з ВІЛ/СНІД, малярією та з іншими захворюваннями, сформування  всесвітнього партнерства з метою розвитку. Вони були розроблені на основі восьми розділів Декларації Тисячоліття ООН, ухваленої  2000 року на саміті ООН главами держав.

Текст посібника у PDF чотирма мовами – англійською, іспанською, французькою та португальською -  можна буде  отримати на запит електронною поштою за адресою contact@freemedia.at.

У найближчі місяці Міжнародний інститут преси має намір у партнерстві з катарським Центром свободи преси у Досі (the Doha Centre for Media Freedom) та з допомогою студентів Каїрського університету видати посібник для журналістів арабською мовою.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
freemedia.at
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду