IPI викладе онлайн посібник для журналістів про висвітлення цілей розвитку тисячоліття
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
IPI викладе онлайн посібник для журналістів про висвітлення цілей розвитку тисячоліття
Посібник буде опубліковано у мережі 10 грудня, у проголошений Генеральною Асамблеєю ООН Міжнародний день прав людини, анонсує сайт медіаорганізації. Презентацію супроводжуватимуть семінари та відеоінтерв’ю наживо з видавцями книги й авторами. Протягом дня вони відповідатимуть на запитання відвідувачів сайту.
Автори посібника - 21 журналіст із досвідом роботи, які представляють 17 країн з усіх континентів. Це перший посібник такого роду. Він містить близько 200 сторінок конкретних порад як ефективно висвітлювати теми пов’язані не тільки з цілями розвитку тисячоліття, а й з визнаними перешкодами на шляху прогресу: корупцією, нестачею енергії, відсутністю прозорості уряду.
Посібник представляє репортерам широку картину того, на якому етапі ми перебуваємо нині у досягненні цілей розвитку тисячоліття та куди хочемо рухатися надалі. Тож регіональні комісії ООН надали оновлену інформацію про здобутки у своїх країнах і рекомендації пресі як поліпшити їхнє висвітлення. Програма розвиту ООН (UNDP) аналізує порядок денний ЦРТ після 2015 року, а Фонд міжнародного розвитку ОПЕК (OFID) висловлює погляд на те, чому у ньому бракує проблеми подолання нестачі енергії.
Випуск книги став можливим завдяки ґранту Фонду міжнародного розвитку ОПЕК (OFID). Більшість вміщених у ній знімків надали Європейська агенція прес-фото (EPA) та іспанська інформаційна агенція EFE.
На другому етапі своєї ініціативи IPI шукає партнерів для проведення тренінгу для журналістів у сферах, що їх охоплює посібник.
«Медіа мають величезний вплив на формування громадської думки, - вважає співвидавець посібника Скотт Ф. Гріффен (Scott F. Griffen). – Чим більше журналісти та редактори вважатимуть за потрібне приділяти місце ЦРТ у газетах, часописах, на сайтах, у радіоефірі та у телевізійних програмах, тим менше можливостей буде в урядів забувати чи нехтувати цілями, які вони підтримали близько 15 років тому».
Нагадаємо, що 193 держави-учасниці ООН і понад 20 міжнародних організацій взяли на себе зобов’язання досягнути до 2015 року 8 цілей розвитку тисячоліття – зокрема, таких, як ліквідація повної бідності й голоду, забезпечення загальної початкової освіти, сприяння ґендерній рівноправності, боротьба з ВІЛ/СНІД, малярією та з іншими захворюваннями, сформування всесвітнього партнерства з метою розвитку. Вони були розроблені на основі восьми розділів Декларації Тисячоліття ООН, ухваленої 2000 року на саміті ООН главами держав.
Текст посібника у PDF чотирма мовами – англійською, іспанською, французькою та португальською - можна буде отримати на запит електронною поштою за адресою contact@freemedia.at.
У найближчі місяці Міжнародний інститут преси має намір у партнерстві з катарським Центром свободи преси у Досі (the Doha Centre for Media Freedom) та з допомогою студентів Каїрського університету видати посібник для журналістів арабською мовою.